Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wyścigi samochodów ciężarowych: znamy zwycięzców!

shutterstock_105816197-300x188

W dniach 12-13 padziernika na trasie Le Mans we Francji rozegrana została ostatnia runda Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA. Po szczególnie zaciętej walce zwycięzca ubiegłorocznych zawodów, Niemiec Jochen Hahn, uplasował się na drugim miejscu.  Nowym mistrzem został Norbert Kiss z Węgier.

Przed decydującym etapem liderów oddzielało od siebie zaledwie kilka punktów, zatem we Francji napięcie sięgało zenitu. Dotychczas zajmujący pierwsze miejsce Norbert Kiss zakończył sezon po mistrzowsku i wygrał ostatnią rundę z 53 punktami. Jochen Hahn ma na swoim koncie 42 punkty, co pomogło mu zepchnąć z drugiej pozycji Antonio Albacete, który na ostatnim etapie zdobył 35 punktów i w ogólnej klasyfikacji został trzeci.

KierowcaMarka ciężarówkiPunkty
1Norbert Kiss (Węgry)MAN401
2Jochen Hahn (Niemcy)MAN383
3Antonio Albacete (Hiszpania)MAN377
4Adam Lacko (Czechy)Freightliner314
5David Vrsecky (Czechy)Freightliner255

W klasyfikacji drużynowej rywalizacja była mniejsza i żadne zmiany tu nie zaszły. Zwyciężyła ekipa “Truck Sport Lutz Bernau” (ciężarówki marki MAN). Na drugim miejscu uplasował się zespół „Buggyra Int Racing System“ (Freightliner). Trzeci są kolejni przedstawiciele MAN – ekipa „Team Reinert Adventure“. Wyścicgi samochodów ciężarowych zawsze budzą spore emocje. Tak było i tym razem.