Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ważył o 30 ton za dużo!

Wazenie_Piotrkow_26.10.2020_Nr1

Dwie przeładowane ciężarówki wycofali z ruchu inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zestaw przewożący koparkę ważył blisko 70 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Z kolei zespół pojazdów z drewnem był za ciężki o prawie 15 ton. Ciężarówki skierowano na parking strzeżony, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

W poniedziałek (26 października) inspektorzy ITD z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki. Wymiary ładunków wskazywały, że mogą być przeciążone. Zestawy skierowano do punktu umożliwiającego sprawdzenie mas i nacisków osi pojazdów.

Zespół pojazdów przewożący koparkę ważył 66,9 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Taki tonaż spowodował także przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę o 7 ton (nacisk wynosił 26 ton zamiast przepisowych 19 ton). Oprócz tego zestaw z ładunkiem był za szeroki i jechał bez wymaganego w tym przypadku pilotażu.

Funkcjonariusze z piotrkowskiego oddziału ITD tego samego dnia skierowali na wagę również zestaw przewożący kłody drewna brzozowego z Rzeczniowa do Ostrowa Wielkopolskiego. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 54,65 tony zamiast przepisowych 40 ton. Taki tonaż spowodował przekroczenie pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego na drogę o blisko 1 tonę. Grupa trzech osi naczepy wynosiła 34,45 tony, przekraczając wartość dopuszczalną o 10,45 tony.

Oba zestawy ciężarowe skierowano na wyznaczony parking strzeżony do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych.

Źrodło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0