Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga, policja! Dziś akcja TRUCK & BUS

czy-w-polsce-brakuje-kierowcow

Dziś od wczesnych godzin porannych prowadzona jest ogólnopolska akcja TRUCK & BUS. Działania policji ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu. 

Funkcjonariusze sprawdzają m.in., czy kierowcy stosują się do przepisów dotyczących przewozu ludzi, w tym czy liczba pasażerów nie przekracza wskazanej w dowodzie rejestracyjnym, a także wagę towarów. Kontrolują również stan techniczny pojazdów oraz czas pracy kierowców.

Oczywiście policja będzie zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania policjanci prowadzą na ciągach komunikacyjnych o szczególnie dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych i autobusów. W akcji będą brały udział patrole poruszające się dynamicznie po ulicach miasta oraz te działające w stworzonych przez funkcjonariuszy statycznych posterunkach kontrolnych.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0