Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Trzy razy przekroczył dopuszczalny czas jazdy bez przerwy

???

Trzy razy przekroczył dopuszczalny czas jazdy bez przerwy i dwa razy skrócił okres odpoczynku dziennego, a do tego zignorował ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Pojazd, którym przewożono na Ukrainę samochody osobowe, zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W środę (11 listopada) na krajowej „dziewiętnastce” w miejscowości Niemce koło Lublina funkcjonariusze ITD zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw należący do litewskiego przewoźnika, którym przewożono pięć samochodów osobowych z Litwy na Ukrainę.

Kierowca jechał w okresie obowiązującego zakazu ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów powyżej 12 ton DMC. Kontrola ujawniła również, że naruszył obowiązujące normy czasu pracy. W ciągu ostatnich 4 tygodni pracy 3 razy przekroczył dopuszczalny okres jazdy bez przerwy oraz 2 razy skrócił minimalny okres odpoczynku dziennego.

Transport samochodów wstrzymano i skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Za ujawnione nieprawidłowości wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Kierowcę ukarano mandatami.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0