Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy – kierowcy podpadli na zakończenie długiego weekendu

Hisilicon Balong

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał portugalski kierowca skontrolowany podczas nocnej akcji śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A4. Inspektorzy zatrzymali też kierowcę, który jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenie czasu skończyła się kosztownym mandatem.

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy. Przede wszystkim na te aspekty zwracali uwagę śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy w nocy z 3 na 4 listopada przeprowadzali kontrole na autostradzie A4. Już jeden z pierwszych zatrzymanych do kontroli mijał się z prawem. Kierowca jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenia czasu skończyła się dość kosztownie dla tego prowadzącego. Kierowca został ukarany mandatem karnym na kwotę 2000 złotych. Koszty tej manipulacji poniesie także szef prowadzącego ciężarówkę – wszczęto wobec niego postępowanie w przedmiocie naruszeń zagrożonych karą ponad 7 tysięcy złotych.

Podczas nocnej akcji ITD zatrzymała też ciężarówkę, która prowadził portugalski kierowca. Mężczyzna był pijany – miał blisko 0,55 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce zatrzymania Portugalczyka wezwano policję, która zajmie się postawieniem kierowcy zarzutów przed sądem.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0