Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy – kierowcy podpadli na zakończenie długiego weekendu

Hisilicon Balong

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał portugalski kierowca skontrolowany podczas nocnej akcji śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A4. Inspektorzy zatrzymali też kierowcę, który jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenie czasu skończyła się kosztownym mandatem.

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy. Przede wszystkim na te aspekty zwracali uwagę śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy w nocy z 3 na 4 listopada przeprowadzali kontrole na autostradzie A4. Już jeden z pierwszych zatrzymanych do kontroli mijał się z prawem. Kierowca jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenia czasu skończyła się dość kosztownie dla tego prowadzącego. Kierowca został ukarany mandatem karnym na kwotę 2000 złotych. Koszty tej manipulacji poniesie także szef prowadzącego ciężarówkę – wszczęto wobec niego postępowanie w przedmiocie naruszeń zagrożonych karą ponad 7 tysięcy złotych.

Podczas nocnej akcji ITD zatrzymała też ciężarówkę, która prowadził portugalski kierowca. Mężczyzna był pijany – miał blisko 0,55 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce zatrzymania Portugalczyka wezwano policję, która zajmie się postawieniem kierowcy zarzutów przed sądem.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0
koronawirus-ograniczenia-ciezarowki

Kierowcy a koronawirus. Czy sytuacja kierowców zmieniła się po 10 tygodniach pandemii? [FELIETON]

Czy sytuacja kierowców ustabilizowała się po 10 tygodniach od ogłoszenia stanu epidemii w Polsce? Jak na kierowców wpływa znoszenie obostrzeń? Co zmieniło się w ich codziennej pracy? Czy podejście społeczeństwa do osób realizujących międzynarodowe przewozy nadal jest, delikatnie mówiąc, negatywne? Na tych kilka pytań odpowiada Damian Pruchnicki, współtwórca facebookowego bloga Brothers Kamil & Damian. Historie z tras.

2020-06-02
0