Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy – kierowcy podpadli na zakończenie długiego weekendu

Hisilicon Balong

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał portugalski kierowca skontrolowany podczas nocnej akcji śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A4. Inspektorzy zatrzymali też kierowcę, który jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenie czasu skończyła się kosztownym mandatem.

Trzeźwość i przestrzeganie czasu pracy. Przede wszystkim na te aspekty zwracali uwagę śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy w nocy z 3 na 4 listopada przeprowadzali kontrole na autostradzie A4. Już jeden z pierwszych zatrzymanych do kontroli mijał się z prawem. Kierowca jechał na cudzej karcie. Nielegalna próba zaoszczędzenia czasu skończyła się dość kosztownie dla tego prowadzącego. Kierowca został ukarany mandatem karnym na kwotę 2000 złotych. Koszty tej manipulacji poniesie także szef prowadzącego ciężarówkę – wszczęto wobec niego postępowanie w przedmiocie naruszeń zagrożonych karą ponad 7 tysięcy złotych.

Podczas nocnej akcji ITD zatrzymała też ciężarówkę, która prowadził portugalski kierowca. Mężczyzna był pijany – miał blisko 0,55 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce zatrzymania Portugalczyka wezwano policję, która zajmie się postawieniem kierowcy zarzutów przed sądem.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0