Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Sądowy zakaz prowadzenia? Dla tego kierowcy to nie problem!

2020.09.23kierowcanazakazie3

Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów, przyczepka z niewłaściwym numerem VIN i brak opłaty za przejazd płatnymi odcinkami dróg – to lista naruszeń stwierdzonych w trakcie kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

W piątek (18 września) w godzinach porannych, inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej w Poznaniu na drodze S5 sprawdzali, czy nie dochodzi do przypadków unikania opłaty za przejazd płatnymi odcinkami dróg. Do kontroli zatrzymano busa z przyczepą. Okazało się, że chociaż dopuszczalna masa całkowita zestawu przekraczała 3,5 tony, to nie został on wyposażony w wymagane urządzenie do uiszczania opłaty. Kierujący nie posiadał również przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Przyznał się inspektorom, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na tym jednak nie koniec. W trakcie weryfikacji numeru VIN przyczepy stwierdzono jego niezgodność z numerem przypisanym do zamontowanej tablicy rejestracyjnej. Na przyczepie przewożone były rowery, których źródła pochodzenia kierowca nie był w stanie wskazać. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na prowadzeniu pojazdu pomimo sądowego zakazu oraz posiadaniu przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży na miejsce kontroli wezwano patrol policji.

Natomiast ze względu na stwierdzone naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej, wszczęte zostały przez ITD czynności wyjaśniające.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

157150393_2780949995450106_1029841656146284319_n

Funkcjonariusze policji Newark (Anglia) zatrzymali ciężarówkę.

 Funkcjonariusze policji Newark (Anglia) zatrzymali ciężarówkę, która mogłaby pomieścić tysiące litrów skradzionego oleju napędowego.

Za plandeką tej ciężarówki ukryte były kontenery zdolne pomieścić 12 000 litrów oleju napędowego.
Był tam też ukryty sprzęt służący do pompowania i kradzieży oleju napędowego z ciężarówek zaparkowanych na noc.

Po kontroli, a następnie przeszukaniu aresztowano dwie osoby za różne przestępstwa, w tym za posiadanie noża.

2021-03-04
0
Classic (66)

Kierowca ze Wschodu szuka pracy. Od czego zacząć i jaki ośrodek szkolenia kierowców wybrać?

Wymaganych przez przepisy szkoleń i badań nie należy bagatelizować, a już szczególnie – nie w dobie pandemii koronawirusa, kiedy rynek pracy kierowców staje się coraz ciaśniejszy. Mariusz Kaczmarski z Ośrodka Szkolenia Kierowców i Operatorów Maszyn CLASSIC podpowiada, czego potrzebuje kierowca ze Wschodu, aby rozpocząć pracę w Polsce oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru ośrodka szkoleniowego.

2021-03-01
0
ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0