Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rejestratory jazdy w ciężarówkach coraz popularniejsze

video_registrator_mega-avto-199x149

Rejestrator jazdy w kabinie ciężarówki staje się ostatnio raczej regułą, a nie wyjątkiem. Coraz więcej kierowców ciężkich pojazdów zaczyna korzystać z tych urządzeń. Pomagają one uniknąć sporów w razie wypadku albo w innych spornych sytuacjach na drodze. Ubezpieczyciele zaczynają mówić o możliwości bardziej przystępnego i tańszego ubezpieczenia OC samochodów, w których została zamontowana kamera samochodowa.

Interesującą statystykę przedstawia związek przewoźników Wielkiej Brytanii. W ankiecie wzięły udział małe firmy i duże przedsiębiorstwa mające tysiąc i więcej ciężarówek. 54% respondentów twierdzi, że w ich pojazdach są zamontowane rejestratory jazdy. Kolejne 34% ankietowanych zapewnia, że zrobią to w najbliższej przyszłości.

Samochodowe rejestratory jazdy szczególnie chronią pojazdy przed nadużyciem ze strony innych kierowców. W Wielkiej Brytanii zdarzają się wypadki, w których kierowcy lekko stłuczonych samochodów w różnych sytuacjach próbują obwinić kierowców ciężarówek o nieodpowiedzialną jazdę czy zahaczenie o ich samochód.

Właściciele firm również zaznaczają, że jest to bardzo skuteczne urządzenie, jeśli tylko zaistnieje potrzeba sprawdzenia, jak prowadzą ich kierowcy.

Brytyjscy ubezpieczyciele wymyślili sposób, jak zachęcić kierowców dokorzystania z rejestratorów jazdy. Zakład ubezpieczeniowy Swiftcover obiecał 10% zniżki na ubezpieczenie samochodu w przypadku, gdy kierowca skorzysta z rejestratora jazdy.

Swiftcover mówi, że on jako ubezpieczyciel nie chciałby notorycznie sprawdzać, czy kierowcy otrzymujący zniżkę, regularnie korzystają z rejestratorów jazdy. Ostrzega jednak, że w razie wypadku kierowcy będą proszeni o udostępnienie nagrania video przez kamerę samochodową.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Transport drogowy

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0