Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził materiały budowlane niesprawną ciężarówką i podczas zakazu

Kumulacja_01.11.2019_Nr2

Niesprawną technicznie ciężarówką przewoził materiały budowlane w okresie obowiązującego zakazu. Kierowcę zatrzymali dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna dopuścił się aż 19 poważnych naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy.

Ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika zatrzymał patrol dolnośląskiej ITD w piątek (1 listopada) na 156. kilometrze autostrady A4. Zespół pojazdów przewoził materiały budowlane z Dąbrowy Górniczej do Jeleniej Góry.

Główną przyczyną zatrzymania do kontroli było niesprawne oświetlenie i pęknięta szyba czołowa (przednia) w ciągniku siodłowym. Ponadto towar znajdujący się na przestrzeni ładunkowej naczepy był nieprawidłowo zabezpieczony. W trakcie analizy pobranych danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego inspektorzy ITD ujawnili 19 naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy. Szofer m.in. skrócił odpoczynek dobowy aż o 5 godzin.

Za stwierdzone naruszenia przepisów transportowych oraz prawa o ruchu drogowym kierowca ciężarówki został ukarany 17 mandatami. Oprócz tego zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego z powodu wykrytych usterek stanu technicznego.

Wobec przewoźnika drogowego ITD wszczęła postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi do 12 tysięcy złotych kary pieniężnej. Za rażące naruszenia czasu pracy kierowców, złą organizację operacji transportowych i brak nadzoru nad działaniami kierowcy odpowiedzialność finansowa grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Ciężarówkę skierowano na parking strzeżony. Mogła stamtąd odjechać dopiero po zakończeniu obowiązującego zakazu ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton dopuszczalnej masy całkowitej.

Kumulacja_01.11.2019_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0