Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO S-WAY NP (1)

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

Poprzez zwiększanie świadomości ryzyka u kierowcy Safe Driving pomaga eliminować ludzkie błędy, które są główną przyczyną wypadków drogowych. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wypadków, częstość urazów komunikacyjnych oraz skalę szkód w pojazdach i przewożonych towarach, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dostęp do raportów Safe Driving w IVECO S‑WAY oraz modelach DAILY obecnej generacji wyposażonych w Connectivity Box można łatwo uzyskać za pośrednictwem portalu IVECO ON.

Fabrizio Conicella, dyrektor ds. cyfryzacji, powiedział: „W IVECO stale poszukujemy nowych sposobów wspierania naszych klientów i usprawniania pracy kierowców na drodze. Usługa i funkcje Safe Driving pomagają zadbać o niezwykle ważny aspekt, jakim jest bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań transportowych. O ile narzędzie oceny stylu jazdy pomaga kierowcy doskonalić efektywność, o tyle raporty Safe Driving dostarczają użytecznych wskazówek pozwalających doskonalić zachowania sprzyjające bezpieczeństwu.”

Standardowe Raporty Safe Driving zawierają przegląd kluczowych wskaźników dla parku pojazdów w podziale na trzy kategorie: Dynamika, czyli wskaźniki informujące o gwałtownych manewrach czy przyspieszaniu oraz zadziałaniu układu kontroli stabilności i użyciu hamulca ręcznego w czasie jazdy; Ryzyko kolizji, czyli analiza zachowań wskazujących na ryzyko wypadku, takich jak gwałtowne hamowanie czy jazda w niebezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego; oraz Zgodność z przepisami dotyczącymi ograniczeń prędkości, czasu pracy kierowcy i dopuszczalnej masy ładunku. Menedżer floty może analizować tendencje na poziomie floty i określić obszary, w których kierowcy powinni poprawić swój styl jazdy, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Dla pojazdów ciężarowych IVECO S‑WAY oferowane są również profesjonalne raporty dotyczące bezpieczeństwa jazdy oraz usługa doradztwa na poziomie zachowań poszczególnych kierowców. Profesjonalny raport Safe Driving zawiera KPI dla każdego kierowcy oraz plan działań z sugestiami dotyczącymi poprawy tych wskaźników. Dzięki raportowi kierowca i menedżer floty mogą także śledzić postępy w doskonaleniu stylu jazdy na podstawie porad usługi Safe Driving.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0