Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO S-WAY NP (1)

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

Poprzez zwiększanie świadomości ryzyka u kierowcy Safe Driving pomaga eliminować ludzkie błędy, które są główną przyczyną wypadków drogowych. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wypadków, częstość urazów komunikacyjnych oraz skalę szkód w pojazdach i przewożonych towarach, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dostęp do raportów Safe Driving w IVECO S‑WAY oraz modelach DAILY obecnej generacji wyposażonych w Connectivity Box można łatwo uzyskać za pośrednictwem portalu IVECO ON.

Fabrizio Conicella, dyrektor ds. cyfryzacji, powiedział: „W IVECO stale poszukujemy nowych sposobów wspierania naszych klientów i usprawniania pracy kierowców na drodze. Usługa i funkcje Safe Driving pomagają zadbać o niezwykle ważny aspekt, jakim jest bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań transportowych. O ile narzędzie oceny stylu jazdy pomaga kierowcy doskonalić efektywność, o tyle raporty Safe Driving dostarczają użytecznych wskazówek pozwalających doskonalić zachowania sprzyjające bezpieczeństwu.”

Standardowe Raporty Safe Driving zawierają przegląd kluczowych wskaźników dla parku pojazdów w podziale na trzy kategorie: Dynamika, czyli wskaźniki informujące o gwałtownych manewrach czy przyspieszaniu oraz zadziałaniu układu kontroli stabilności i użyciu hamulca ręcznego w czasie jazdy; Ryzyko kolizji, czyli analiza zachowań wskazujących na ryzyko wypadku, takich jak gwałtowne hamowanie czy jazda w niebezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego; oraz Zgodność z przepisami dotyczącymi ograniczeń prędkości, czasu pracy kierowcy i dopuszczalnej masy ładunku. Menedżer floty może analizować tendencje na poziomie floty i określić obszary, w których kierowcy powinni poprawić swój styl jazdy, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Dla pojazdów ciężarowych IVECO S‑WAY oferowane są również profesjonalne raporty dotyczące bezpieczeństwa jazdy oraz usługa doradztwa na poziomie zachowań poszczególnych kierowców. Profesjonalny raport Safe Driving zawiera KPI dla każdego kierowcy oraz plan działań z sugestiami dotyczącymi poprawy tych wskaźników. Dzięki raportowi kierowca i menedżer floty mogą także śledzić postępy w doskonaleniu stylu jazdy na podstawie porad usługi Safe Driving.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0
koszt-kilometra

3 zmiany, jakie warto wdrożyć w firmie transportowej przed końcem roku

Przełom roku to zawsze czas podsumowań oraz planów na kolejny okres. W firmie transportowej jest to czas weryfikacji dokumentów z podróży służbowych (uzupełnianie zaległych rozliczeń), weryfikacja ryczałtów za nadgodziny i pracę w nocy oraz dyżury. Wszyscy chcemy wejść w nowy rok bez zaległości – czy to się uda? Przeczytaj o 3 najważniejszych zmianach na 2021, a dodatkowo weź udział w darmowym szkoleniu.

2020-11-25
0