Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nietrzeźwy kierowca i otwarta butelka alkoholu

Nietrzezwy_ciezarowka_05.02.2020_Nr3

0,42 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z napojami. Nietrzeźwego mężczyznę zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazał policjantom do dalszych czynności. Dzień wcześniej podobny wynik “osiągnął” kierowca estońskiej ciężarówki, którego zatrzymali inspektorzy z Łowicza. W kabinie miał otwartą butelkę alkoholu.

Auto dostawcze zatrzymano do rutynowej kontroli w środę (5 lutego) na ul. NSZZ Solidarność w Radomiu stanowiącej odcinek krajowej „dwunastki”. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego. Inspektorzy ITD przekazali kierującego policjantom do dalszych czynności. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. 0,56 promila alkoholu w organizmie miał kierowca zagranicznej ciężarówki, którego zatrzymali również tego samego dnia inspektorzy warmińsko-mazurskiej ITD.

Z kolei dzień wcześniej (4 lutego) patrol ITD z Łowicza zatrzymał w Kaszewach koło Kutna nietrzeźwego kierowcę estońskiej ciężarówki. Mężczyzna miał 0,44 promila alkoholu. Inspektor po wejściu do kabiny pojazdu wyczuł woń alkoholu i zauważył otwartą butelkę wódki. Kierowcę i pojazd przekazano policjantom z Kutna.

Nietrzezwy_bus_05.02.2020_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-07-02
0
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

2020-07-02
0
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

2020-07-01
0
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

2020-07-01
0