Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miliardy od Europy dla Via Baltica

via-baltika-veksmas

Unia pomoże w unowocześnieniu ważnego odcinka trasy Via Baltica pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Ważnego zarówno dla Polski, jak i chociażby Litwy. 

“Dla Litwy ważne jest, aby Unia Europejska zwraca szczególną uwagę na modernizację infrastruktury transeuropejskiego korytarza transportowego. W celu zapewnienia wygodnego i bezpiecznego ruchu na całej międzynarodowej trasie Via Baltica potrzebny jest wkład każdego kraju, przez którego terytorium ta trasa przechodzi. Wspólne wysiłki krajów i inwestycje Unii Europejskiej będą miały znaczący wpływ na lepsze połączenie pomiędzy krajami bałtyckimi a Europą Zachodnią i Środkową” – powiedział Rimantas Sinkevičius, minister łączności Litwy.

Na mocy wspomnianej decyzji Komisji Europejskiej na dziesiątki projektów odbudowy autostrad w Polsce zostało przeznaczone 3,3 miliardy euro. Po wykorzystaniu tej kwoty w Polsce zostanie zbudowane albo zrekonstruowane około 330 km autostrad, w tym 45 km – autostrady Via Baltica.

Znaczna część funduszy przeznaczonych na remonty dróg przeznaczona zostanie na modernizację Via Baltica na terytorium Litwy. Autostrada na odcinku Kowno-Mariampol zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu; już w tym roku zostaną zakończone prace na odcinku drogi od 17,34 km do 23,40 km, w 2018 roku – na odcinku od 35,40 km do 45,15 km. Zakłada się, że wykonanie tych prac remontowych pochłonie około 77 milionów euro funduszy europejskich.

Planowana jest również rekonstrukcja odcinka Via Baltica należącego do obwodnicy Poniewieża, jak również odcinek drogi Poniewież–Aristawa–Sitkuny (Panevėžys–Aristava-Sitkūnai).

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ADR_transport_17.02.2020_Nr1

ADR z mnóstwem naruszeń

Bez prawidłowego dokumentu przewozowego oraz wymaganej ilości gaśnic przewoził nawóz na bazie azotanu nawozu kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-02-19
0
729x308 (1)

Polska chce zmian w Pakiecie Mobilności. Jest jeszcze nadzieja

Pakiet Mobilności rodzi głośny sprzeciw państw członkowskich z Europu Środkowo-Wschodniej. Najwięcej do stracenia mają Polska i Litwa, które stanowią potęgę transportową kontynentu. Niewykluczony jest pozew do TSUE, jeśli przepisy w proponowanym kształcie zostaną przyjęte.

2020-02-19
0
P_NewTG_Group_EOT_A-02061

Kurier był na balu, a potem rozwoził paczki

0,27 promila alkoholu w organizmie miał kurier, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. W takim stanie rozwoził paczki… 

2020-02-19
0
Dachser_Big Ben

Dostarczy 1300 szklanych paneli do nowych tarcz Big Bena

Blisko 1300 paneli z dmuchanego szkła, które posłużą do odnowienia tarcz londyńskiego Big Bena, przewozi z niemieckiej huty szkła Lamberts w Górnym Palatynacie międzynarodowa firma logistyczna Dachser. Renowacja najsłynniejszego londyńskiego zegara ma zakończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

2020-02-19
0