Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Mandaty za przekroczenie prędkości miały wzrosnąć trzykrotnie. Resort infrastruktury dementuje plotki

kontrole-drogowe-francja

Ministerstwo Infrastruktury zaprzecza jakby prowadziło jakiekolwiek prace nad taryfikatorem mandatów. Czy oznacza to, że trzykrotna podwyżka grzywien nas ominie?

W ubiegłym tygodniu podaliśmy informację zdobytą przez reportera RMF FM. Według niej nowy rząd ma priorytetowo zająć się kwestią wysokości mandatów, m.in. za przekroczenie prędkości. Kierowca jadący za szybko miałby tym samym zapłacić nie 500, a 1500 zł.

Do publikacji, które pojawiły się w mediach, odniósł się resort infrastruktury:

“W związku z pojawiającymi się publikacjami medialnymi Ministerstwo Infrastruktury informuje, że nie prowadzi prac mających na celu zmianę wysokości mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Obszar ten pozostaje poza właściwością MI. Kwestie te określa Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.”

I wszystko byłoby jasne, gdyby nie to, że… większość portali nie wiązało zmian w taryfikatorze z Ministerstwem Infrastruktury. Zdaniem Cargonews.pl oznacza to, że zmiany nadal mają szansę wejść w życie.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0