Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Mamy rekordzistę: 12 lat bez badań technicznych i 7 lat bez OC

Zdjęcie0468a

Dzień jak co dzień i kontrola jak kontrola. Czy aby na pewno? Po tym nic już chyba nie zaskoczy inspektorów Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego… 

9 czerwca 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy inspektorzy ze Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którymi polski przewoźnik wykonywał transport drogowy elementów betonowych.

W wyniku kontroli masy i nacisków osi inspektorzy stwierdzili, że pojazd jest nienormatywny, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia. Okazał natomiast dwa dowody rejestracyjne – ciągnika siodłowego i naczepy. W wyniku porównania numeru VIN wpisanego w okazanym dokumencie naczepy oraz numeru umieszczonego na jej tabliczce znamionowej, inspektorzy stwierdzili, że okazany do kontroli dowód rejestracyjny dotyczy z innej naczepy.

Wezwani na miejsce kontroli policjanci ustalili, że ostatnie badanie techniczne kontrolowana naczepa przeszła 3 kwietnia … 2002 r. czyli przeszło 13 lat temu! Kolejne badanie tego pojazdu było wymagane do 07.03.2003 r. Ponadto polisa OC naczepy straciła ważność w 2008 r., co oznacza, że wykonywano nią przewozy bez ważnych badań technicznych przez ponad 12 lat, a bez obowiązkowego ubezpieczenia OC przez 7 lat. Naczepa została usunięta z drogi na wyznaczony parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami na kwotę 200 zł. Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych parametrów pojazdu, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Katowice

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IVECO S-WAY dla AGROMEX (3)

IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

IVECO Poland przekazało firmie AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka 20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się 28 lipca 2020 roku w siedzibie dealera IVECO TIMEX w Nowy Konik w woj. mazowieckim.

2020-08-11
0
komunikator-cargo

Niderlandy: delegowanie pracowników

Aby przybliżyć osobom zainteresowanym procedurę delegowania pracownika do Niderlandów, holenderska administracja rządowa przygotowała materiały informacyjne w języku polskim wyjaśniające cały ten proces.

2020-08-10
0
kontenery1

Ważyła ponad 40 % za dużo

O ponad 40% za dużo ważyła ciężarówka z dwoma kontenerami skontrolowana w Stalowej Woli. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali także inne przekroczenia norm. Ciężarówkę wycofano w ruchu.

2020-08-08
0
wylacznik2

Fałszowanie zapisu tachografu = fałszowanie wskazań licznika

Kierowca skontrolowany przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego korzystał z wyłącznika tachografu. Ponieważ urządzenie fałszuje zapis nie tylko tachografu, ale też licznika przebiegu, sprawę przekazano policji.

2020-08-07
0
Tonaz_Nr1

Na zakazie tonażowym, a jednak w trasie

Niedostosowanie się do zakazu tonażowego i przekraczanie dozwolonej prędkości – to naruszenia ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych w trakcie akcji prowadzonej na jednej z dróg powiatowych.

2020-08-06
0