Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Mamy rekordzistę: 12 lat bez badań technicznych i 7 lat bez OC

Zdjęcie0468a

Dzień jak co dzień i kontrola jak kontrola. Czy aby na pewno? Po tym nic już chyba nie zaskoczy inspektorów Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego… 

9 czerwca 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy inspektorzy ze Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którymi polski przewoźnik wykonywał transport drogowy elementów betonowych.

W wyniku kontroli masy i nacisków osi inspektorzy stwierdzili, że pojazd jest nienormatywny, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia. Okazał natomiast dwa dowody rejestracyjne – ciągnika siodłowego i naczepy. W wyniku porównania numeru VIN wpisanego w okazanym dokumencie naczepy oraz numeru umieszczonego na jej tabliczce znamionowej, inspektorzy stwierdzili, że okazany do kontroli dowód rejestracyjny dotyczy z innej naczepy.

Wezwani na miejsce kontroli policjanci ustalili, że ostatnie badanie techniczne kontrolowana naczepa przeszła 3 kwietnia … 2002 r. czyli przeszło 13 lat temu! Kolejne badanie tego pojazdu było wymagane do 07.03.2003 r. Ponadto polisa OC naczepy straciła ważność w 2008 r., co oznacza, że wykonywano nią przewozy bez ważnych badań technicznych przez ponad 12 lat, a bez obowiązkowego ubezpieczenia OC przez 7 lat. Naczepa została usunięta z drogi na wyznaczony parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami na kwotę 200 zł. Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych parametrów pojazdu, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Katowice

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

amazon-w-polsce

Polska jest gigantem, jeśli chodzi o rynek magazynowy. Rok 2018 to kolejne rekordy

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej r/r) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kw. 2018”.

2018-11-20
0
2123312724_masters_digital_foundation

Sztuczna inteligencja najpierw zautomatyzuje transport i rozładuje korki, a następnie skomponuje terapię genową

W najbliższej dekadzie rynek technologiczny będzie napędzany przez sztuczną inteligencję. Dzięki technologii uczenia maszynowego powstaną algorytmy zdolne do perfekcyjnego prowadzenia pojazdów, upłynniania ruchu drogowego czy automatycznego sekwencjonowania DNA. Dziś sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek motoryzacyjny, a w przyszłości zautomatyzuje wykonywanie większości najprostszych i najbardziej rutynowych prac.

2018-11-20
0
22-listopada-umowy-o-prace

22 listopada – bardzo ważne zmiany w umowach na czas określony, także w branży TSL

Ważne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników, w tym oczywiście również tych zatrudnionych w branży TSL. Tego dnia mijają bowiem 33 miesiące od wprowadzenia w 2016 roku zmian w Kodeksie pracy, które przekształcają sposób przechodzenia od umów czasowych do tych na czas nieokreślony. Przedsiębiorcy, którzy zatrudnili pracowników przed 22 lutego 2016 r. i jeszcze nie uregulowali z nimi tej kwestii, muszą pamiętać, że teraz stanie się to automatycznie.

2018-11-19
0