Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Mamy rekordzistę: 12 lat bez badań technicznych i 7 lat bez OC

Zdjęcie0468a

Dzień jak co dzień i kontrola jak kontrola. Czy aby na pewno? Po tym nic już chyba nie zaskoczy inspektorów Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego… 

9 czerwca 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy inspektorzy ze Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którymi polski przewoźnik wykonywał transport drogowy elementów betonowych.

W wyniku kontroli masy i nacisków osi inspektorzy stwierdzili, że pojazd jest nienormatywny, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia. Okazał natomiast dwa dowody rejestracyjne – ciągnika siodłowego i naczepy. W wyniku porównania numeru VIN wpisanego w okazanym dokumencie naczepy oraz numeru umieszczonego na jej tabliczce znamionowej, inspektorzy stwierdzili, że okazany do kontroli dowód rejestracyjny dotyczy z innej naczepy.

Wezwani na miejsce kontroli policjanci ustalili, że ostatnie badanie techniczne kontrolowana naczepa przeszła 3 kwietnia … 2002 r. czyli przeszło 13 lat temu! Kolejne badanie tego pojazdu było wymagane do 07.03.2003 r. Ponadto polisa OC naczepy straciła ważność w 2008 r., co oznacza, że wykonywano nią przewozy bez ważnych badań technicznych przez ponad 12 lat, a bez obowiązkowego ubezpieczenia OC przez 7 lat. Naczepa została usunięta z drogi na wyznaczony parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami na kwotę 200 zł. Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych parametrów pojazdu, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Katowice

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0