Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Mamy rekordzistę: 12 lat bez badań technicznych i 7 lat bez OC

Zdjęcie0468a

Dzień jak co dzień i kontrola jak kontrola. Czy aby na pewno? Po tym nic już chyba nie zaskoczy inspektorów Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego… 

9 czerwca 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy inspektorzy ze Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którymi polski przewoźnik wykonywał transport drogowy elementów betonowych.

W wyniku kontroli masy i nacisków osi inspektorzy stwierdzili, że pojazd jest nienormatywny, a kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia. Okazał natomiast dwa dowody rejestracyjne – ciągnika siodłowego i naczepy. W wyniku porównania numeru VIN wpisanego w okazanym dokumencie naczepy oraz numeru umieszczonego na jej tabliczce znamionowej, inspektorzy stwierdzili, że okazany do kontroli dowód rejestracyjny dotyczy z innej naczepy.

Wezwani na miejsce kontroli policjanci ustalili, że ostatnie badanie techniczne kontrolowana naczepa przeszła 3 kwietnia … 2002 r. czyli przeszło 13 lat temu! Kolejne badanie tego pojazdu było wymagane do 07.03.2003 r. Ponadto polisa OC naczepy straciła ważność w 2008 r., co oznacza, że wykonywano nią przewozy bez ważnych badań technicznych przez ponad 12 lat, a bez obowiązkowego ubezpieczenia OC przez 7 lat. Naczepa została usunięta z drogi na wyznaczony parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatami na kwotę 200 zł. Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych parametrów pojazdu, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Katowice

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0