Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kawa i czekolada przylecą do klienta dronem. Google uruchamia nowy system dostaw!

wing-drony-2

To już się dzieje! Należąca do Google firma Wing uzyskała zgodę na realizowanie dostaw na terenie australijskiego miasta Canberry za pomocą dronów. Drony dostarczą produkty spożywcze, napoje, leki, a także lokalną kawę oraz czekoladę.

Projekt został zaaprobowany przez australijski urząd lotniczy Casa. Według niego nie ma żadnego ryzyka dla bezpieczeństwa mieszkańców, nieruchomości czy ruchu lotniczego. Drony będą dostarczały paczki tylko w dzień, nie przekraczając głównych ulic oraz utrzymując daną, minimalną odległość od ziemi.

Na etapie testów mieszkańcy zgłaszali zastrzeżenia odnośnie do hałasu emitowanego przez urządzenia, jego poziom został jednak zniwelowany poprzez modyfikacje wirników oraz obniżenie prędkości lotu.

Wing szacuje, że wykorzystywanie dronów powiększy dochody przedsiębiorstw o 30-40 mln dolarów. Dostawy „powietrzne” pozwolą na zaoszczędzenie na kosztach transportu oraz na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Do 2030 r. w ten sposób ma być dostarczanych 4-6% zakupów.

Fot. Wing

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0