Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kawa i czekolada przylecą do klienta dronem. Google uruchamia nowy system dostaw!

wing-drony-2

To już się dzieje! Należąca do Google firma Wing uzyskała zgodę na realizowanie dostaw na terenie australijskiego miasta Canberry za pomocą dronów. Drony dostarczą produkty spożywcze, napoje, leki, a także lokalną kawę oraz czekoladę.

Projekt został zaaprobowany przez australijski urząd lotniczy Casa. Według niego nie ma żadnego ryzyka dla bezpieczeństwa mieszkańców, nieruchomości czy ruchu lotniczego. Drony będą dostarczały paczki tylko w dzień, nie przekraczając głównych ulic oraz utrzymując daną, minimalną odległość od ziemi.

Na etapie testów mieszkańcy zgłaszali zastrzeżenia odnośnie do hałasu emitowanego przez urządzenia, jego poziom został jednak zniwelowany poprzez modyfikacje wirników oraz obniżenie prędkości lotu.

Wing szacuje, że wykorzystywanie dronów powiększy dochody przedsiębiorstw o 30-40 mln dolarów. Dostawy „powietrzne” pozwolą na zaoszczędzenie na kosztach transportu oraz na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Do 2030 r. w ten sposób ma być dostarczanych 4-6% zakupów.

Fot. Wing

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0