Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kawa i czekolada przylecą do klienta dronem. Google uruchamia nowy system dostaw!

wing-drony-2

To już się dzieje! Należąca do Google firma Wing uzyskała zgodę na realizowanie dostaw na terenie australijskiego miasta Canberry za pomocą dronów. Drony dostarczą produkty spożywcze, napoje, leki, a także lokalną kawę oraz czekoladę.

Projekt został zaaprobowany przez australijski urząd lotniczy Casa. Według niego nie ma żadnego ryzyka dla bezpieczeństwa mieszkańców, nieruchomości czy ruchu lotniczego. Drony będą dostarczały paczki tylko w dzień, nie przekraczając głównych ulic oraz utrzymując daną, minimalną odległość od ziemi.

Na etapie testów mieszkańcy zgłaszali zastrzeżenia odnośnie do hałasu emitowanego przez urządzenia, jego poziom został jednak zniwelowany poprzez modyfikacje wirników oraz obniżenie prędkości lotu.

Wing szacuje, że wykorzystywanie dronów powiększy dochody przedsiębiorstw o 30-40 mln dolarów. Dostawy „powietrzne” pozwolą na zaoszczędzenie na kosztach transportu oraz na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Do 2030 r. w ten sposób ma być dostarczanych 4-6% zakupów.

Fot. Wing

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0
koronawirus-ograniczenia-ciezarowki

Kierowcy a koronawirus. Czy sytuacja kierowców zmieniła się po 10 tygodniach pandemii? [FELIETON]

Czy sytuacja kierowców ustabilizowała się po 10 tygodniach od ogłoszenia stanu epidemii w Polsce? Jak na kierowców wpływa znoszenie obostrzeń? Co zmieniło się w ich codziennej pracy? Czy podejście społeczeństwa do osób realizujących międzynarodowe przewozy nadal jest, delikatnie mówiąc, negatywne? Na tych kilka pytań odpowiada Damian Pruchnicki, współtwórca facebookowego bloga Brothers Kamil & Damian. Historie z tras.

2020-06-02
0