Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

JEST porozumienie w sprawie Brexitu. Z pewnym „ale”…

europa

Jest porozumienie w sprawie Brexitu – zostało zawarte tuż przed unijnym szczytem. Ustalenia muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez przywódców państw członkowskich na szczycie unijnym oraz zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski.

Dziś rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, który traktowano jako ostatnią szansę w sprawie Brexitu. Porozumienie udało się osiągnąć zaledwie kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Poinformował o tym szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Junkcer. „Tam, gdzie jest wola, tam jest porozumienie (“where there is a will, there is a deal”) – mamy je! Jest to uczciwa i wyważona umowa dla Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań” – napisał Junkcer na swoim profilu na Twitterze.

Unijny negocjator ds. Brexitu jest przekonany, że porozumienie zapewni stabilność obywatelom oraz firmom – brytyjskim i współpracującym z brytyjskim rynkiem.

Niestety, to tylko drobne światełko w tunelu. Wkrótce po ogłoszeniu porozumienia Demokratyczna Partia Unionistyczna poinformowała, że nie akceptuje kształtu umowy, co oznacza, że nie ma gwarancji na przyjęcie porozumienia w Izbie Gmin.

Termin wyjścia Wielkiej Brytanii planowany jest bowiem na 31 października.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0