Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Jak przebiega kontrola drogowa w czasie epidemii?

carsharing

Czy kontrola drogowa w czasie epidemii wygląda tak samo jak do tej pory? Oczywiście nadal muszą być podejmowane standardowe działania, mające na celu chociażby zweryfikowanie tożsamości kierowcy. Dane kierowcy oraz jego dokumenty sprawdzane są w dostępnych bazach, podobnie informacje dotyczące pojazdu oraz jego stanu technicznego.

Jak mówi nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji, policjanci mają kilka możliwości przeprowadzenia takiej kontroli. – Każda z nich przeprowadzana jest, gwarantując bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo zachowane jest również podczas fizycznej kontroli dokumentu, kiedy to policjanci mogą użyć rękawic nitrylowych, jak również płynu do dezynfekcji rąk – tłumaczy Marczak.

Podstawową różnicą jest z pewnością to, że do minimum ograniczany jest kontakt pomiędzy kierowcą a funkcjonariuszami. Przekazanie dokumentu odbywa się przez delikatnie uchyloną szybę, a policjanci stoją w określonej odległości od pojazdu.

Jak przebiega kontrola drogowa w czasie epidemii? 

Co prawda, przez zagrożenie koronawirusem zostały zawieszone policyjne akcje typu „Trzeźwy poranek”, co jednak wcale nie oznacza, że całkowicie zrezygnowano z przeprowadzania kontroli trzeźwości – wielu kierowców nadal wsiada za kierownicę po alkoholu. – Kontrola stanu trzeźwości również daje gwarancję bezpieczeństwa. W jej trakcie wykorzystywane są urządzenia z jednorazowymi ustnikami – podkreśla nadkom. Sylwester Marczak.

Bez zmian działa także policyjna grupa Speed, która zajmuje się ściganiem piratów drogowych.

W przypadku kontaktów policjantów z osoba, co do której istnieje podejrzenie, że jest zarażona koronawirusem, dalsze czynności wykonywane są zgodnie z wytycznymi inspektora sanitarnego.

Jak przebiega kontrola drogowa w czasie epidemii? 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0