Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

girteka-campus-1

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

Przeprowadzką do nowej siedziby Girteka chce zamknąć ćwierćwiecze swojej działalności. – 25 lat temu zaczynaliśmy od jednej ciężarówki i trzech kolegów. Obecnie staliśmy się jednym z wiodących przewoźników w Europie. Cieszymy się, że nasz duży zespół będzie mógł działać w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że pracownicy docenią wyjątkowość Girteki Campus – otwartej i nowoczesnej przestrzeni zachęcającej do współpracy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz – mówi Edvardas Liachovičius, CEO Girteka Logistics.

Planowana lokalizacja kampusu Girteki znajduje się w pobliżu lotniska w Wilnie, przy skrzyżowaniu ulic Liepkalnis i Sodybų. Na powierzchni około 16 hektarów powstaną budynki o powierzchni 26 tys. mkw. Po przeprowadzce z biur zlokalizowanych w różnych częściach Wilna będzie tu pracować około 2 500 osób.

Do dyspozycji pracowników i klientów będą również dwa parking (każdy po 100 miejsc parkingowych), centrum serwisowe samochodów ciężarowych i centrum handlowo-usługowe o powierzchni 4 tys. mkw.

Jak mówi prezes Girteka, budowa rozpocznie się wiosną 2020 r. Firma ma przenieść się do nowej siedziby latem 2021 roku.

Za projekt kampusu będzie odpowiedzialna austriacka firma ATP Architects – wybrana w międzynarodowym konkursie architektonicznym wśród sześciu innych firm z takich krajów jak Austria, Dania, Wielka Brytania i Litwa. Projekt Girteka Campus będzie prowadzony przez Sirin Development, firmę zajmującą się rozwojem nieruchomości przemysłowych i handlowych.

girteka-campus-2

girteka-campus-3

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

nieuzupelniony-cmr

Czy ustawa o dokumentach publicznych sprawia, że kopiowanie karty pojazdu czy karty z tachografu cyfrowego jest nielegalne?

12 lipca weszła w życie głośna ustawa o dokumentach publicznych. Wprowadza ona odpowiedzialność karną do 2 lat pozbawienia wolności dla osoby, która wytwarza, oferuje, zbywa lub przechowuje w celu zbycia replikę dokumentu publicznego. Przy czym, według ustawy, dokumentem publicznym jest nie tylko dowód osobisty, ale też m. in. paszport, prawo jazdy, karta pojazdu, zaświadczenie ADR czy karta z tachografu cyfrowego.

2019-07-17
0
mandat-za-wycieraczka

W okresie wakacyjnym opóźnienia w przewozach wynoszą 2-3 godziny

W wakacje polskie drogi są przeładowane do granic możlliwości. Nie ma mowy o płynności ruchu, wpływa to tym samym na bezpieczeństwo. Kto na tym może stracić? Zawodowi kierowcy, którzy na co dzień pokonują setki kilometrów, by dostarczyć towar na czas. Z jakimi utrudnieniami mierzą się trakerzy w wakacje?

2019-07-17
0
Grzegorz Ostaszewski_Nogaro_5

Idzie jak burza! Polak startujący w wyścigach ciężarówek ponownie na podium

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jak dotąd jedyny Polak startujący w wyścigach ciężarówek, po dwóch udanych startach letnich szykuje się na jesień. Podczas pierwszej eliminacji w tym sezonie, 18 -19 maja na torze w Le Castellet, zdobył 2. miejsce w kategorii młodzików i dwa razy stanął na podium na 3. pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców.

2019-07-17
0