Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Filipińscy kierowcy zatrudnieni w Polsce w firmie-skrzynce pocztowej wywalczyli odszkodowanie

ciezarowka-to-nie-tir

Wystarczy, że przedsiębiorstwo z Zachodu zarejestruje działalność w Polsce – otwiera to mu drogę do ściągania tańszej siły roboczej z krajów wschodnich, np. z Filipin. Pozwala na to polskie prawo migracyjne. Niestety warunki pracy kierowców w takich firmach bywają wręcz nieludzkie.

Głośna była sprawa Filipińczyków zatrudnionych w Polsce przez dużą duńską firmę transportową Kurt Beier Transport. Kierowcy zostali zrekrutowani na Filipinach i skuszeni wizją dobrych zarobków. Na miejscu okazało się, że warunki ich pracy oraz płacy bardzo odbiegają od normy… Pracownicy mieli przez dwa lata spać w swoich autach.

Sprawa trafiła do niemieckiego sądu, a wsparcia ośmiu kierowcom udzieliła organizacja Uczciwa Mobilność. Pracownicy otrzymali pensje przewidziane przez niemiecką ustawę MiLoG.

Więcej na ten temat na www.dziennik.pl

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0