Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Filipińscy kierowcy zatrudnieni w Polsce w firmie-skrzynce pocztowej wywalczyli odszkodowanie

ciezarowka-to-nie-tir

Wystarczy, że przedsiębiorstwo z Zachodu zarejestruje działalność w Polsce – otwiera to mu drogę do ściągania tańszej siły roboczej z krajów wschodnich, np. z Filipin. Pozwala na to polskie prawo migracyjne. Niestety warunki pracy kierowców w takich firmach bywają wręcz nieludzkie.

Głośna była sprawa Filipińczyków zatrudnionych w Polsce przez dużą duńską firmę transportową Kurt Beier Transport. Kierowcy zostali zrekrutowani na Filipinach i skuszeni wizją dobrych zarobków. Na miejscu okazało się, że warunki ich pracy oraz płacy bardzo odbiegają od normy… Pracownicy mieli przez dwa lata spać w swoich autach.

Sprawa trafiła do niemieckiego sądu, a wsparcia ośmiu kierowcom udzieliła organizacja Uczciwa Mobilność. Pracownicy otrzymali pensje przewidziane przez niemiecką ustawę MiLoG.

Więcej na ten temat na www.dziennik.pl

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0