Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Czego potrzebują kierowcy? Truckerka i TLP apelują do firm

iwona

- Głos kierowców jest dla nas niezwykle ważny. W czasie, gdy kierowcy realizują operacje transportowe w sytuacji podwyższonego ryzyka, chcieliśmy bliżej poznać trudności na jakie się napotykają, aby móc odpowiadać na ich potrzeby – mówią przedstawiciele związku pracodawców Transport i Logistyka Polska.

TLP poprosiło ambasadorkę kierowców, Iwonę Blecharczyk znaną jako Trucking Girl, aby zebrała i podzieliła się głosami kierowców. Truckerka “przepytała” kierowców w swoich mediach społecznościowych. Jako największe przeszkody i problemy w obliczu pandemii koronawirusa wymieniali najczęściej:

  • brak środków ochrony osobistej, jak maski, rękawiczki i płyny do dezynfekcji;
  • brak dostępu do sanitariatów;
  • brak testów na koronawirusa np. po zakończeniu pracy i przed powrotem do domu;
  • problem z egzekwowaniem maksymalnej izolacji (np. tego, aby kierowcy nie ładowali i nie rozładowywali naczepy);
  • posługiwanie się dokumentami papierowymi – należy zastąpić je elektronicznymi;
  • sytuacja na promach – po kilka osób w kajucie;
  • problem z dezynfekcją kabin;

Ponadto Iwona Blecharczyk zwróciła uwagę, że kierowcy, jak każdemu innemu pracownikowi firmy, należy się szacunek i zrozumienie, tym bardziej w sytuacji, gdy narażają oni zdrowie swoje i swoich bliskich.

- TLP podjęło już skuteczną interwencję w Polsce i UE w zakresie dostępu kierowców do sanitariatów. Jesteśmy zdeterminowani, aby podejmować kolejne kroki. Dziękujemy za wszystkie głosy i informacje! – czytamy dalej w komunikacie TLP.

Źródło: TLP 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

termin_zgłoszenia_liczby_zatrudnionych_kierowców

Upływa termin zgłoszenia liczby zatrudnionych kierowców

Biuro ds. Transportu Miedzynarodowego informuje, ze zgodnie z trescia art. 7a ust. 8 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz 2201) po uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie zawodu prewożnika drogowego przedsiębiorca przedkłada corocznie organowi, o którym

2024-03-04
0
cargonews_m2cargo

Nowy projekt Cargo.LT – M2Cargo.EU

Zespół Cargo.LT ma przyjemność przedstawić nowy projekt M2Cargo.EU – usługę, która pomoże Ci znaleźć magazyn logistyczny.

2024-02-26
0