Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ciężarówki Unimog na zawrotnej wysokości 6694 metrów!

500_20c0014-004

10-osobowy zespół ekspedycyjny pod kierownictwem Matthiasa Jeschke zdobył najwyższy wulkan świata, Ojos de Salado w Chile, z pomocą dwóch Unimogów U 5023.

Zadaniem zespołu było zainstalowanie systemu czterech radiostacji alarmowych w różnych obozach wysokościowych na wulkanie. W przyszłości każda z tych czterech radiostacji w nagłych przypadkach umożliwi nawiązywanie połączenia radiowego z trzema innymi obozami bazowymi na Ojos del Salado. System ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno alpinistów, jak i naukowców. Ojos de Salado o wysokości 6893 m jest najwyższym aktywnym wulkanem na Ziemi. Wulkan ten jest częścią pustyni Atakama, jednej z najbardziej suchych pustyń naszego globu, która należy także do osławionego Pacyficznego Pierścienia Ognia.

Po dotarciu ekspedycji wraz z oboma Unimogami U 5023 do obozu wysokościowego Amistad, położonego na wysokości 6100 m, i zainstalowaniu tam czwartej radiostacji alarmowej, ekipa podjęła kolejne wyzwanie ‒ światowy rekord wysokości dla pojazdów kołowych. Dwa Unimogi osiągnęły go na wysokości 6694 m. Nigdy przedtem żaden pojazd na świecie nie zdołał wspiąć się tak wysoko.

Marka Mercedes-Benz Special Trucks wsparła ekspedycję dwoma terenowymi Unimogami U 5023 najnowszej generacji, które na tę ogromną wysokość przewiozły zarówno zespół wyprawy, jak i niezbędny sprzęt. Oba Unimogi zostały przygotowane na wyzwania tak ekstremalnych wysokości przez specjalistów z Muzeum Unimog, firmy AS Söder, która jest partnerem marki Unimog w zakresie zabudowywania pojazdów, oraz przez inżynierów z działu rozwoju Unimog ‒ wyposażono je w specjalne ogumienie, mocne wciągarki linowe i specjalne zabudowy, umożliwiające równoważenie środka ciężkości.

W ten sposób Matthias Jeschke – właściciel firmy Extrem Events – wraz ze swym zespołem pobił swój własny rekord, ustanowiony w roku 2014 z udziałem Zetrosa Mercedes-Benz, a także osiągnął absolutny rekord wysokości dla pojazdów kołowych. Jak stwierdził kierujący wyprawą Jeschke, oba pojazdy „pokonały niesamowicie strome, skaliste odcinki oraz przetransportowały na ogromną wysokość materiały i sprzęt, dzięki niezawodnej, doskonałej technice, mechanizmowi równoważenia środka ciężkości i genialnej konstrukcji opon. Nigdy jeszcze na całym świecie zmotoryzowana ekspedycja górska nie osiągnęła takiej wysokości z udziałem dwóch ciężarówek jednocześnie”. Oznacza to więc podwójny rekord świata dla dwóch Unimogów U 5023 i dalszy postęp w naukowej eksploracji Pacyficznego Pierścienia Ognia.

500_20c0014-002

500_20c0014-005

500_20c0014-003

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-07-02
0
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

2020-07-02
0
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

2020-07-01
0
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

2020-07-01
0