Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Bez zezwolenia

20201106142926_2_2020-11-06 zezwolenie (1)

Międzynarodowy przewóz drogowy bez wymaganego zezwolenia ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Rosyjski przewoźnik wykorzystywał zezwolenie, które nie zostało odpowiednio wypełnione. Ciężarówkę usunięto na wyznaczony parking strzeżony.

W piątek (6 listopada 2020 r.) na drodze krajowej nr 2 w Świecku patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli pojazd członowy należący do rosyjskiego przewoźnika drogowego, którym wykonywany był przewóz rzeczy z Niemiec do Rosji.
Podczas kontroli kierowca okazał zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Okazało się jednak, że zezwolenie to nie zostało wypełnione w części dotyczącej przejazdu powrotnego, tj. „kraj załadunku”, „kraju rozładunku” oraz „ilość przewożonego towaru”. W takim przypadku zezwolenie podlega unieważnieniu, a przejazd uznaje się za wykonywany bez zezwolenia.

Inspektorzy ITD ukarali kierowcę mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęli postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Pojazd został skierowany na wyznaczony parking strzeżony, skąd będzie mógł odjechać po okazaniu właściwego zezwolenia oraz po wpłaceniu 12 tys. zł kaucji na poczet przyszłej kary.

Źródło: WITD Gorzów Wielkopolski

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0