Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Będzie nowy system poboru opłat za autostrady. W 2018 r.?

nowy-system-oplat-za-autostrady-w-2018

Rząd opracowuje nowy system poboru opłat. Ma być jasny, czytelny i wygodny dla użytkowników.

Poprzednie władze przez wiele miesięcy zapowiadały reformę systemu opłat za autostrady, na zmiany musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Aktualnie opłaty musimy uiszczać w bramkach, przez co tworzą się utrudnienia w ruchu.

W 2018 r. kończy się umowa z operatorem systemu viaTOLL, wtedy też możemy spodziewać się wdrożenia nowych rozwiązań. Opracowywany system umożliwi wygodne korzystanie z dróg, również zarządzanych przez koncesjonariuszy.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ADR_transport_17.02.2020_Nr1

ADR z mnóstwem naruszeń

Bez prawidłowego dokumentu przewozowego oraz wymaganej ilości gaśnic przewoził nawóz na bazie azotanu nawozu kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-02-19
0
729x308 (1)

Polska chce zmian w Pakiecie Mobilności. Jest jeszcze nadzieja

Pakiet Mobilności rodzi głośny sprzeciw państw członkowskich z Europu Środkowo-Wschodniej. Najwięcej do stracenia mają Polska i Litwa, które stanowią potęgę transportową kontynentu. Niewykluczony jest pozew do TSUE, jeśli przepisy w proponowanym kształcie zostaną przyjęte.

2020-02-19
0
P_NewTG_Group_EOT_A-02061

Kurier był na balu, a potem rozwoził paczki

0,27 promila alkoholu w organizmie miał kurier, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. W takim stanie rozwoził paczki… 

2020-02-19
0
Dachser_Big Ben

Dostarczy 1300 szklanych paneli do nowych tarcz Big Bena

Blisko 1300 paneli z dmuchanego szkła, które posłużą do odnowienia tarcz londyńskiego Big Bena, przewozi z niemieckiej huty szkła Lamberts w Górnym Palatynacie międzynarodowa firma logistyczna Dachser. Renowacja najsłynniejszego londyńskiego zegara ma zakończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

2020-02-19
0