Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Zginęli w wypadku, bo szarpali się na ekspresówce. Za wypadek odpowie kierowca ciężarówki

wypadek

Zaczęło się od zajechania drogi na ekspresowej S8. Mężczyźni zatrzymali się w niedozwolonym miejscu, wysiedli na jezdnię i… zaczęli się szarpać. Kiedy w ich auta wjechała rozpędzona ciężarówka, w zasadzie nie mieli szans na przeżycie. Teraz prokuratura oskarża kierowcę ciężarówki, ten zaś przyznaje się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do tragedii doszło 9 lutego 2018 r. w pobliżu miejscowości Stare Krzewo w Podlaskiem. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, pomiędzy dwoma kierowcami, 40-latkiem z Zambrowa i 29-latkiem z województwa małopolskiego doszło do sprzeczki, a następnie bójki. Wcześniej jeden zajechał drogę drugiemu.

Białoruski kierowca ciężarówki jechał od Białegostoku w stronę Warszawy. Jak tłumaczył później policji, zauważył pojazdy w ostatniej chwili i nie mógł wyhamować. Viachaslau M. był trzeźwy.

40-latkowi przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż ofiary w znaczący sposób przyczyniły się do tragedii, zdaniem prokuratury kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności i nie uważał na to, co dzieje się na drodze.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie skierowała do sądu wniosek o skazanie Białorusina na więzienie w zawieszeniu oraz grzywnę. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

***

O wypadku pisaliśmy w TYM newsie. 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0