Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Zginęli w wypadku, bo szarpali się na ekspresówce. Za wypadek odpowie kierowca ciężarówki

wypadek

Zaczęło się od zajechania drogi na ekspresowej S8. Mężczyźni zatrzymali się w niedozwolonym miejscu, wysiedli na jezdnię i… zaczęli się szarpać. Kiedy w ich auta wjechała rozpędzona ciężarówka, w zasadzie nie mieli szans na przeżycie. Teraz prokuratura oskarża kierowcę ciężarówki, ten zaś przyznaje się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do tragedii doszło 9 lutego 2018 r. w pobliżu miejscowości Stare Krzewo w Podlaskiem. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, pomiędzy dwoma kierowcami, 40-latkiem z Zambrowa i 29-latkiem z województwa małopolskiego doszło do sprzeczki, a następnie bójki. Wcześniej jeden zajechał drogę drugiemu.

Białoruski kierowca ciężarówki jechał od Białegostoku w stronę Warszawy. Jak tłumaczył później policji, zauważył pojazdy w ostatniej chwili i nie mógł wyhamować. Viachaslau M. był trzeźwy.

40-latkowi przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż ofiary w znaczący sposób przyczyniły się do tragedii, zdaniem prokuratury kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności i nie uważał na to, co dzieje się na drodze.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie skierowała do sądu wniosek o skazanie Białorusina na więzienie w zawieszeniu oraz grzywnę. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

***

O wypadku pisaliśmy w TYM newsie. 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

prawo-jazdy

Za kierownicą bez prawa jazdy, za to z mamą lub tatą

Za kółkiem usiądziemy bez prawa jazdy! Konieczne jednak będzie towarzystwo rodzica. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby po zakończeniu kursu, a przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci na kierowców mogli doszkalać się pod okiem rodziców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

2018-05-22
0
gallery_big

Bośniacki kierowca przerobił dokumenty zmywalnym cienkopisem

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

2018-05-22
0
kontenery-witd-gdansk

Zestawy z kontenerami na celowniku ITD. Najcięższy ważył 69 ton

Inspektorzy z Gdańska zajęli się przewozem kontenerów. Ze sprawadzanych zestawów pięć budziło spore zastrzeżenia. Najcięższy ważył 69 ton! Jeden z kierowców zaś od tygodnia nie włożył karty do tachografu, bo… “żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało, jak ma pracować.”

2018-05-22
0
tankowanie-tanie

Ile zapłacimy za benzynę w najbliższych tygodniach? Nawet 5,30 zł/litr

To jeszcze nie koniec podwyżek kosztów tankowania na polskich stacjach. Ceny paliw wyrażone w złotym na europejskim rynku cały czas rosną, a benzyna bezołowiowa osiąga poziomy jak wtedy, gdy baryłka ropy kosztowała w okolicach 100 dolarów – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

2018-05-21
0