Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Zginęli w wypadku, bo szarpali się na ekspresówce. Za wypadek odpowie kierowca ciężarówki

wypadek

Zaczęło się od zajechania drogi na ekspresowej S8. Mężczyźni zatrzymali się w niedozwolonym miejscu, wysiedli na jezdnię i… zaczęli się szarpać. Kiedy w ich auta wjechała rozpędzona ciężarówka, w zasadzie nie mieli szans na przeżycie. Teraz prokuratura oskarża kierowcę ciężarówki, ten zaś przyznaje się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do tragedii doszło 9 lutego 2018 r. w pobliżu miejscowości Stare Krzewo w Podlaskiem. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, pomiędzy dwoma kierowcami, 40-latkiem z Zambrowa i 29-latkiem z województwa małopolskiego doszło do sprzeczki, a następnie bójki. Wcześniej jeden zajechał drogę drugiemu.

Białoruski kierowca ciężarówki jechał od Białegostoku w stronę Warszawy. Jak tłumaczył później policji, zauważył pojazdy w ostatniej chwili i nie mógł wyhamować. Viachaslau M. był trzeźwy.

40-latkowi przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż ofiary w znaczący sposób przyczyniły się do tragedii, zdaniem prokuratury kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności i nie uważał na to, co dzieje się na drodze.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie skierowała do sądu wniosek o skazanie Białorusina na więzienie w zawieszeniu oraz grzywnę. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

***

O wypadku pisaliśmy w TYM newsie. 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0