Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Zginęli w wypadku, bo szarpali się na ekspresówce. Za wypadek odpowie kierowca ciężarówki

wypadek

Zaczęło się od zajechania drogi na ekspresowej S8. Mężczyźni zatrzymali się w niedozwolonym miejscu, wysiedli na jezdnię i… zaczęli się szarpać. Kiedy w ich auta wjechała rozpędzona ciężarówka, w zasadzie nie mieli szans na przeżycie. Teraz prokuratura oskarża kierowcę ciężarówki, ten zaś przyznaje się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do tragedii doszło 9 lutego 2018 r. w pobliżu miejscowości Stare Krzewo w Podlaskiem. Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, pomiędzy dwoma kierowcami, 40-latkiem z Zambrowa i 29-latkiem z województwa małopolskiego doszło do sprzeczki, a następnie bójki. Wcześniej jeden zajechał drogę drugiemu.

Białoruski kierowca ciężarówki jechał od Białegostoku w stronę Warszawy. Jak tłumaczył później policji, zauważył pojazdy w ostatniej chwili i nie mógł wyhamować. Viachaslau M. był trzeźwy.

40-latkowi przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mimo iż ofiary w znaczący sposób przyczyniły się do tragedii, zdaniem prokuratury kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności i nie uważał na to, co dzieje się na drodze.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie skierowała do sądu wniosek o skazanie Białorusina na więzienie w zawieszeniu oraz grzywnę. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

***

O wypadku pisaliśmy w TYM newsie. 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1200px-logo_najwyzszej_izby_kontroli.svg_

Raport NIK o przewozie towarów niebezpiecznych “przedstawia w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego”. TLP z ostrym komentarzem

Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawił suchej nitki na organizacji procesu przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. NIK ujawniła szereg rażących nieprawidłowości. Zdaniem organizacji pracodawców „Transport i Logistyka Polska” analiza ta jest zbyt rygorystyczna i zbyt krytyczna. “Przedstawia on w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego, który jest oceniany jako jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie” – czytamy w komentarzu do raportu. Według TLP  liczba zabitych w wypadkach z udziałem towarów niebezpiecznych jest w raporcie NIK zawyżona o 864% w stosunku do danych Komendy Głównej Policji!

2018-10-17
0