Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Zakłócał działanie impulsatora – poniesie srogą karę

Magnes1-Wroclaw

Jeszcze nie ucichły echa nocnej akcji przeprowadzonej przez legnickich inspektorów transportu drogowego z WITD we Wrocławiu dotyczącej m.in. wykrywaniem manipulacji tachografów, a kolejny kierowca został „złapany” na manipulacji.

Do kontroli drogowej w miejscowości Gogołowice został zatrzymany ciągnik siodłowy, którego kierujący używał magnesu aby zakłócić pracę impulsatora tachografu.

Podczas kontroli ciągnika siodłowego z naczepą należący do polskiego przewoźnika pobrano dane cyfrowe z karty kierowcy i pamięci masowej tachografu. Przeprowadzona analiza wzbudziła wątpliwość inspektora co do wiarygodności zapisów. Krótka rozmowa z kierowcą wystarczyła, aby potwierdzić, że stosuje on niedozwolone praktyki. Kierowca przyznał się, że podczas tzw. podjazdów pod załadunek oraz w celu „wykręcenia sobie przerwy” używa magnesu. Inspektorzy dysponują najnowocześniejszymi urządzeniami do wykrywania manipulacji, co pozwala na ich skuteczne ujawnianie, a w konsekwencji prowadzi do nieuchronności kary. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, przedsiębiorca oraz zarządzający transportem w przedsiębiorstwie poniosą kary określone w ustawie o transporcie drogowym.

Magnes-Wroclaw

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0