Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

W poniedziałek (29 czerwca) na jednej z ulic Olsztyna patrol GITD zajmujący się kontrolą elektronicznego poboru opłat zwrócił uwagę na poruszający się ciągnik siodłowy. Ciężarówka „wyróżniała się” uszkodzoną szybą przednią. Część wybitej szyby była zasłonięta workiem.

Niewłaściwy stan techniczny pojazdu nie był jedynym problemem. Na impulsatorze skrzyni biegów inspektorzy wykryli magnes. Kierująca rejestrowała dzięki niemu rzekomy odpoczynek zamiast jazdy. Magnes wpływał też na wskazania drogomierza pojazdu. W czasie jazdy na magnesie licznik nie rejestrował przebytych kilometrów. Kierująca została przekazana funkcjonariuszom z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie. Inspektorzy WITD zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki i ukarali kierującą mandatem. Za manipulację z użyciem magnesu odpowie również przewoźnik. Wobec firmy transportowej toczy się postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 306a Kodeksu Karnego dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Szyba_magnes_29.06.2020_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IVECO S-WAY dla AGROMEX (3)

IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

IVECO Poland przekazało firmie AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka 20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się 28 lipca 2020 roku w siedzibie dealera IVECO TIMEX w Nowy Konik w woj. mazowieckim.

2020-08-11
0
komunikator-cargo

Niderlandy: delegowanie pracowników

Aby przybliżyć osobom zainteresowanym procedurę delegowania pracownika do Niderlandów, holenderska administracja rządowa przygotowała materiały informacyjne w języku polskim wyjaśniające cały ten proces.

2020-08-10
0
kontenery1

Ważyła ponad 40 % za dużo

O ponad 40% za dużo ważyła ciężarówka z dwoma kontenerami skontrolowana w Stalowej Woli. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali także inne przekroczenia norm. Ciężarówkę wycofano w ruchu.

2020-08-08
0
wylacznik2

Fałszowanie zapisu tachografu = fałszowanie wskazań licznika

Kierowca skontrolowany przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego korzystał z wyłącznika tachografu. Ponieważ urządzenie fałszuje zapis nie tylko tachografu, ale też licznika przebiegu, sprawę przekazano policji.

2020-08-07
0
Tonaz_Nr1

Na zakazie tonażowym, a jednak w trasie

Niedostosowanie się do zakazu tonażowego i przekraczanie dozwolonej prędkości – to naruszenia ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych w trakcie akcji prowadzonej na jednej z dróg powiatowych.

2020-08-06
0