Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wpadł z kradzionymi autami. Wiózł je z Anglii na Litwę

auta-kradzione

Trzy kradzione samochody osobowe, zasłonięte plandeką na naczepie litewskiej ciężarówki, jechały z Anglii do Litwy. Trefny transport zatrzymali do kontroli drogowej lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcą i pojazdami zajęli się dalej wezwani na miejsce policjanci.

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

Podczas kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy okazało się, że znajdują się tam trzy samochody osobowe. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży, inspektorzy wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że auta te widnieją w policyjnej bazie danych jako utracone. W związku z tym kierowca ciężarówki oraz wszystkie pojazdy zostały zatrzymane do dyspozycji policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Dodatkowo, w wyniku analizy zapisów tachografu, inspektorzy ujawnili naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców, za które ukarano szofera mandatami w łącznej wysokości 1 700 złotych. Natomiast wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 750 zł. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego za pękniętą szybę przednią i brak tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu.

auta-kradzione-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

dp

Francja chce zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Wśród propozycji m.in. częstsze kontrole techniczne

Francuski poseł Damien Pichereau – znany z dość specyficznego podejścia do branży transportu, dodatkowo odpowiedzialny za wyprowacowanie stanowiska Francji odnośnie do Pakietu Mobilności – przygotował propozycje zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Zakres ich obowiązków, m.in. formalnych, miałby ulec zwiększeniu. Ponadto nowe obowiązki miałby trafić także do Pakietu Mobilności.

2018-04-19
0
Kontrola trzeźwości_LoRes

Piliśmy alkohol? Nie wiemy, że nadal jesteśmy pod wpływem i rano wsiadamy za kółko

Co trzeci kierowca w Polsce wsiadłby za kierownicę wcześniej niż powinien, błędnie szacując czas potrzebny na powrót do stanu trzeźwości, w którym dozwolone jest prowadzenie pojazdu. Podobny odsetek przyznaje, że mógł kiedyś prowadzić samochód pod wpływem alkoholu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy AlcoSense Laboratories. Wnioski z badania pokazują skalę problemu tzw. nieświadomej nietrzeźwości u polskich kierowców.

2018-04-19
0
jak-radza-sobie-przewoznicy-przed-swietami

A czy Ty jesteś przygotowany na RODO? Rozporządzenie dotyczy każdej firmy, także z branży TSL. Sprawdź, jakie masz obowiązki

Przedsiębiorcy z branży TSL nadal nie zdają sobie sprawy, że Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dotyczy także firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych – innymi słowy, wszystkich tych, które gromadzą i przetwarzają dane: o swoich klientach czy pracownikach. RODO oznacza ogrom nowych obowiązków, na które musimy być przygotowani. 

2018-04-19
0