Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Wpadł z kradzionymi autami. Wiózł je z Anglii na Litwę

auta-kradzione

Trzy kradzione samochody osobowe, zasłonięte plandeką na naczepie litewskiej ciężarówki, jechały z Anglii do Litwy. Trefny transport zatrzymali do kontroli drogowej lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcą i pojazdami zajęli się dalej wezwani na miejsce policjanci.

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

Podczas kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy okazało się, że znajdują się tam trzy samochody osobowe. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży, inspektorzy wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że auta te widnieją w policyjnej bazie danych jako utracone. W związku z tym kierowca ciężarówki oraz wszystkie pojazdy zostały zatrzymane do dyspozycji policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Dodatkowo, w wyniku analizy zapisów tachografu, inspektorzy ujawnili naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców, za które ukarano szofera mandatami w łącznej wysokości 1 700 złotych. Natomiast wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 750 zł. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego za pękniętą szybę przednią i brak tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu.

auta-kradzione-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

koszt-kilometra

Rekordowe długi polskiego transportu!

Przyszłość polskiego transportu stoi pod znakiem zapytania. W ciągu roku suma zadłużenia branży wzrosła z 664 na 925 mln zł! Rosyjskie embargo oraz wciąż zmieniające się unijne regulacje, a do tego ogromne braki kadrowe sprawiają, że polscy przewoźnicy są w coraz gorszej sytuacji. 

2018-07-23
0
swinki

Przewóz 200 świń niesprawnym pojazdem

To nie był przepisowy transport żywych zwierząt. Ponad 200 świń przewożono niesprawnym technicznie autem, a kierowca rażąco naruszył czas pracy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy ITD na autostradzie A4.

2018-07-22
0