Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga: 5 września wielki protest w Calais. Kierowcy zablokują A16

kolejki-na-granicy

Kierowcy ciężarówek czują się zagrożeni z powodu coraz bardziej agresywnego zachowania migrantów w Calais. Zapowiadają protest i blokadę autostrady A16.

Ataki i zasadzki na kierowców przejeżdżających przez Calais przeszły już do porządku dziennego. Migranci próbują ukryć się w przestrzeni ładunkowej ciężarówek i w ten sposób ominąć kontrolę graniczną.

Kierowcy chcą zwrócić uwagę mediów i rządów na swoją tragiczną sytuację. Akcję protestacyjną zapowiadają na poniedziałek 5 września. Jadące w żółwim tempie ciężarówki kompletnie zablokują odcinek A16 prowadzący do Eurotunnelu. Protestujący uformują też „ludzki łańcuch” sięgający od stadionu w Calais do portu.

Sébastien Rivera, sekretarz generalny największej francuskiej unii transportu FNTR, stojącej za organizacją protestu, zwraca uwagę na skalę problemu. „Kierowcy ciężarówek są atakowani i nikt się tym nie przejmuje. Migranci blokują drogi, próbując zatrzymywać pojazdy, wykorzystują każdą okazję, aby splądrować samochody. Nikt nie zostaje jednak ukarany” – mówi.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy zauważono wzrost agresywnych zachowań wśród migrantów – niektórzy z nich atakują kierowców za pomocą naostrzonych kijów, noży i kijów baseballowych.

Na podstawie: www.express.co.uk

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0