Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ukryci w naczepie chcieli dostać się do Francji. Zatrzymano ich w Polsce

Created with GIMP

Przejechali z Serbii do Polski w zaplombowanej ciężarówce z rudą cynku. Przemytnik obiecał im, że wysiądą we Francji. 

Więcej w komunikacie Straży Granicznej:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów. Obywatele Afganistanu wjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło 8 kwietnia w Cieszynie. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na macedońskich numerach rejestracyjnych. Następnie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno–Skarbowej, po zdjęciu zabezpieczeń celnych, otworzyli naczepę samochodu. W środku, pomiędzy przewożonym towarem, ukrywało się trzech młodych mężczyzn. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu. Kierowcą ciężarówki był obywatel Macedonii. Przewoził rudę cynku z Serbii do jednej z firm na terenie Polski i nie wiedział, że podróżują z nim nielegalni migranci.

Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających w obecności tłumacza ustalono obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Cudzoziemcy przyznali także, że w Serbii przemytnik pomógł im dostać się do naczepy. Młodzi mężczyźni zamierzali dotrzeć do Francji. W trakcie badań lekarz stwierdził, że jeden z zatrzymanych Afgańczyków jest nieletni, a dwóch pozostałych ma co najmniej osiemnaście lat.

Wobec obywateli Afganistanu wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Zgodnie z postanowieniem sądu Afgańczycy zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Będą tam przebywać do czasu zakończenia postępowania administracyjnego.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0