Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transporty drewna z naruszeniami

Drewno_05.07.2019_Nr3

Dwie ciężarówki z nadmiarem nieprawidłowo przewożonego drewna zostały skontrolowane przez wielkopolską Inspekcję Transportu Drogowego i Straż Leśną. Oprócz tego w jednym z przeładowanych pojazdów ujawniono awarię układu hamulcowego. Przewoźnikom grożą teraz wysokie kary pieniężne.

Dwa zespoły pojazdów z drewnem zatrzymano do kontroli we Wrześni. Obie ciężarówki przewoziły za dużo surowca i było ono niewłaściwie zabezpieczone. Kierowcy nie posiadali wymaganych w tym przypadku zezwoleń kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego.

W trakcie kontroli stanu technicznego jednej z dwóch zatrzymanych ciężarówek stwierdzono nieszczelność układu pneumatycznego, który odpowiada m.in. za właściwe działanie hamulców. Przeciążone auto stwarzało więc duże zagrożenie dla ruchu drogowego.

Kontrole ITD zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego niesprawnej ciężarówki i wydaniem zakazu jej dalszej jazdy do momentu naprawy wykrytej usterki. W stosunku do przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych. Transporty drewna zostały wstrzymane do czasu przeładowania i prawidłowego rozmieszczenia drewna na innych pojazdach.

Drewno_05.07.2019_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0