Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transporty drewna z naruszeniami

Drewno_05.07.2019_Nr3

Dwie ciężarówki z nadmiarem nieprawidłowo przewożonego drewna zostały skontrolowane przez wielkopolską Inspekcję Transportu Drogowego i Straż Leśną. Oprócz tego w jednym z przeładowanych pojazdów ujawniono awarię układu hamulcowego. Przewoźnikom grożą teraz wysokie kary pieniężne.

Dwa zespoły pojazdów z drewnem zatrzymano do kontroli we Wrześni. Obie ciężarówki przewoziły za dużo surowca i było ono niewłaściwie zabezpieczone. Kierowcy nie posiadali wymaganych w tym przypadku zezwoleń kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego.

W trakcie kontroli stanu technicznego jednej z dwóch zatrzymanych ciężarówek stwierdzono nieszczelność układu pneumatycznego, który odpowiada m.in. za właściwe działanie hamulców. Przeciążone auto stwarzało więc duże zagrożenie dla ruchu drogowego.

Kontrole ITD zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego niesprawnej ciężarówki i wydaniem zakazu jej dalszej jazdy do momentu naprawy wykrytej usterki. W stosunku do przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych. Transporty drewna zostały wstrzymane do czasu przeładowania i prawidłowego rozmieszczenia drewna na innych pojazdach.

Drewno_05.07.2019_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

zmiany-w-europie

Jak zmiany w Europie wpłyną na polski transport i gospodarkę?

Najnowszy raport World Economic Outlook wskazuje, że przewidywany wzrost gospodarczy na świecie w 2019 roku utrzymuje się na poziomie 3 proc. To znaczący spadek w porównaniu do 2017 roku, kiedy wynosił on 3,8 proc. Prognozy na 2020 rok to globalny wzrost do 3,4 proc., przy czym gospodarki państw rozwiniętych mają zwolnić do 1,7 proc. W ubiegłym roku Polska dołączyła do tego właśnie grona, awansując z grupy krajów rozwijających się.

2019-11-07
0
jazda-na-swiatlach-mijania

DOBA kierowcy – co warto o niej wiedzieć?

Każdy z branży pamięta moment, kiedy transport zelektryzowała zmiana taryfikatorów dotyczących naruszeń reguł czasu pracy, odpoczynków. Najbardziej medialnym przepisem stał się art. 21 Ustawy o czasie pracy kierowców, czyli ograniczenie czasu pracy w DOBIE ze względu na porę nocną. O ile o samym przepisie można znaleźć wiele publikacji, to dość pobieżnie w każdej z nich autorzy odnoszą się do definicji DOBY. Doba kierowcy – co należy o niej wiedzieć? 

2019-11-06
0
buspas-olszyn

Na czerwonym, po buspasie, z magnesem…

Kierowca kusił los i… w końcu się przeliczył. Aż prosił się o kontrolę – przejechał na czerwonym świetle. Wtedy okazało się, że korzysta z manipulatora tachografu, co w świetle polskiego prawa jest przestępstwem.

2019-11-06
0