Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transport lądowy, morski i lotniczy

prom

Wypadek promu na Filipinach

9 osób zostało rannych, w tym 4 ciężko, w wyniku kolizji promu, do jakiej doszło na Filipinach. To kolejny w tym miesiącu incydent z udziałem promu w tym kraju.

       2017-02-22
port

Instrukcja dotycząca nowych zasad parkowania w porcie Nynäshamn

W Nynäshamn ściśle obowiązuje kodeks bezpieczeństwa zgodnie z ustaleniami ISPS (Międzynarodowy Kodeks Ochrony Statku i Obiektu Portowego). Dostosowanie powierzchni portowych do tego kodeksu wymusiło na operatorze portu wprowadzenie nowych reguł, które oznaczają, że samochody ciężarowe po przypłynięciu do Nynäshamn nie będą niestety miały możliwości pozostania w porcie do następnego dnia.

       2017-02-08
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Scandlines w 2017: nowy prom i nowe ceny

Największy przewoźnik promowy w Europie – linie Scandlines, trzeci rok z rządu obniżyły cenę biletów ekonomicznych na trasie z Rostock do Gedser – z 39 Euro na 33 Euro.

       2017-01-23
stena

Promy do Szwecji: Stena zawiesza przeprawy z Sassnitz do Trelleborga

Z uwagi na zaplanowany postój stoczniowy promu SASSNITZ i fakt, że Stena Line nie ma żadnej odpowiedniej jednostki, która mogłaby go zastąpić, zimowe przeprawy do Szwecji na trasie Sassnitz-Trelleborg zostały zawieszone w okresie od 22 stycznia do 6 lutego.

       2017-01-17
Lorries_Unloading_at_Ramsgate_Ferryport_-_geograph.org.uk_-_504010

Czy przeprawy promowe powrócą do Ramsgate?

Pomimo, że port w Ramsgate nie jest użytkowany przez żadnego z operatorów promowych od momentu upadku linii Trans Europa Ferries w 2014, właściciel portu – rada dystryktu Thanet – zleciła firmie Burgess Marine kontynuację realizacji planu modernizacji.

       2016-10-30
polferries

Pożar na pokładzie promu Polferries

Według kilku niezależnych źródeł w piątek 14 października w maszynowni najnowszego nabytku linii Polferries – promu Mazovia najprawdopodobniej doszło do pożaru. Kilku pasażerów twierdzi, że widziało dym wydobywający się z wnętrza statku.

       2016-10-23
1 / 1212345...10...»