Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Towar przewoził powoli i tylko “kawałek”, nie potrzebował więc pasów

2018-09-11-Plyty-stropowe-2

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył. Tłumaczył kontrolującym go inspektorom, że przewoził płyty stropowe powoli i na krótkim odcinku drogi.

Pojazd, którym przewożono płyty stropowe, zwrócił uwagę inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Po zatrzymaniu ciężarówki do kontroli wyszło na jaw, że kierowca przewoził ładunek bez zabezpieczenia. Część płyt wystawała ponad burty naczepy.

Szofer posiadał pasy do mocowania ładunku. Nie użył ich ponieważ – jak tłumaczył inspektorom – jechał „powoli i tylko kawałek”. Takie wyjaśnienie nie przekonało ITD. Kierowca mógł pojechać dalej dopiero po właściwym zabezpieczeniu ładunku. Mężczyzna dostał też mandat karny.

2018-09-11-Plyty-stropowe-1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0