Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Tarcze hamulcowe? Ale po co?!

2018-11-29 bez tarczy hamulcowej 2

Kolejna ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym. Tym razem w jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Kierowca przewożący 21 ton ładunku z Niemiec do Ukrainy został skontrolowany przez lubuskich inspektorów ITD na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński). Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu inspektorzy zauważyli, że na lewym kole przedniej osi naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny oraz zakazali używania pojazdu z powodu usterki zagrażającej bezpieczeństwu. Ponadto wobec przewoźnika ukraińskiego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2000 złotych.

2018-11-29 bez tarczy hamulcowej 3

Źródło: WITD Gorzów Wielkopolski

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0