Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Tarcze hamulcowe? Ale po co?!

2018-11-29 bez tarczy hamulcowej 2

Kolejna ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym. Tym razem w jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Kierowca przewożący 21 ton ładunku z Niemiec do Ukrainy został skontrolowany przez lubuskich inspektorów ITD na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński). Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu inspektorzy zauważyli, że na lewym kole przedniej osi naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny oraz zakazali używania pojazdu z powodu usterki zagrażającej bezpieczeństwu. Ponadto wobec przewoźnika ukraińskiego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2000 złotych.

2018-11-29 bez tarczy hamulcowej 3

Źródło: WITD Gorzów Wielkopolski

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0