Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Sześć naruszeń, jedna kontrola

IMG_20190305_081847__Copy_

Transport paneli podłogowych z Łodzi do Bełchatowa pełen nieprawidłowości. Podczas jednej kontroli łódzcy inspektorzy ITD stwierdzili aż sześć uchybień.

O blisko tonę za dużo ważył pojazd z panelami podłogowymi, skontrolowany 5 marca przez łódzką ITD. Wykrytych naruszeń podczas tej kontroli było znacznie więcej.

Przekroczone prawie o trzy tony zostały także normy dotyczące nacisku na oś. Inspektorzy odnotowali też braki w dokumentach. Kierowca nie posiadał wymaganego wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy. Brakowało ważnego badania tachografu i badań technicznych pojazdu, a po analizie karty kierowcy okazało się, że prowadzący przekroczył maksymalny czasu jazdy bez przerwy o blisko 2 godziny.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi w kwocie 650 złotych. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dwa postępowania administracyjne, które mogą zakończyć się karą w wysokości 5200 złotych za naruszenia z ustawy o transporcie drogowym, oraz karą w wysokości 5000 złotych za naruszenie przepisów z ustawy prawo o ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru ładunku.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Chomar2DRON_034

„Wszystkiego uczyliśmy się sami, nie było wzorców”. [WYWIAD] z firmą CHOMAR

Znajdziemy ją na liście 100 największych firm transportowych w Polsce. Rocznie realizuje 80 tys. zleceń, w ramach których jej kierowcy przemierzają łącznie 25 mln kilometrów. Tworzą ją najwięksi eksperci w branży – wystarczy wymienić nazwisko Rafała Chomy, prezesa spółki, a przy tym członka Rady Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”. Firma CHOMAR to przykład sukcesu, a jednocześnie inspirująca historia typu „od zera do milionera”. O to, jak wyglądało budowanie przedsiębiorstwa transportowego w latach 90. oraz jakie ograniczenia stawia przed przewoźnikami współczesny rynek, wypytaliśmy Macieja Karpińskiego, kierownika spedycji, transportu i marketingu.

2019-03-25
0
flir-kontrola-ruchu

Bez tego nie ma mowy o poprawieniu bezpieczeństwa na drogach! Inteligentne systemy kontroli ruchu drogowego.

Branża komunikacyjna jako pierwsza w pełni wykorzysta potencjał inteligentnego miasta. Już dziś wdraża się systemy monitoringu miejskiego wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz kamery termowizyjne do zarządzania ruchem kołowym. Powstały także moduły bezprzewodowe umożliwiające podłączenie do systemów monitoringu miejskiego tych skrzyżowań, których nie podłączono do internetu. Upowszechnienie inteligentnych systemów zarządzania ruchem pozwoli zmniejszyć korki oraz zanieczyszczenie powietrza ze spalin samochodowych.

2019-03-24
0