Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Sześć naruszeń, jedna kontrola

IMG_20190305_081847__Copy_

Transport paneli podłogowych z Łodzi do Bełchatowa pełen nieprawidłowości. Podczas jednej kontroli łódzcy inspektorzy ITD stwierdzili aż sześć uchybień.

O blisko tonę za dużo ważył pojazd z panelami podłogowymi, skontrolowany 5 marca przez łódzką ITD. Wykrytych naruszeń podczas tej kontroli było znacznie więcej.

Przekroczone prawie o trzy tony zostały także normy dotyczące nacisku na oś. Inspektorzy odnotowali też braki w dokumentach. Kierowca nie posiadał wymaganego wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy. Brakowało ważnego badania tachografu i badań technicznych pojazdu, a po analizie karty kierowcy okazało się, że prowadzący przekroczył maksymalny czasu jazdy bez przerwy o blisko 2 godziny.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi w kwocie 650 złotych. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dwa postępowania administracyjne, które mogą zakończyć się karą w wysokości 5200 złotych za naruszenia z ustawy o transporcie drogowym, oraz karą w wysokości 5000 złotych za naruszenie przepisów z ustawy prawo o ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru ładunku.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0