Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Stanowczo za dużo procentów. Pojazd z alkoholami przeładowany o blisko 500%

procenty-2

Blisko 4700 kg różnego rodzaju alkoholi przewożono pojazdem, którego dopuszczalna ładowność wynosi 980 kg. Wiadomo, że naruszenie mogło być jeszcze większe. Przed kontrolą ITD kierowca wyładował część ładunku u jednego z odbiorców.

Morze alkoholu w niewielkiej ciężarówce. Tak można podsumować wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w Wilkowie. Do kontroli został zatrzymany pojazd, którym przewożono napoje wysokoprocentowe. Ciężarówka razem z ładunkiem ważyła 7200 kg, czyli o ponad 100% za dużo. Znacznie gorzej wypadły pomiary ładowności. Pojazd mógł transportować maksymalnie 980 kg ładunku. Kierowca wiózł blisko 4700 kg napojów alkoholowych, zatem normy ładowności zostały przekroczone o blisko 500%.

Naruszenie mogło być jeszcze większe. Szofer zdążył rozładować część towaru u jednego z odbiorców. Za jazdę tak przeładowanym pojazdem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Musiał także rozładować nadmiar trunków.

procenty-3

procenty

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0