Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Stanowczo za dużo procentów. Pojazd z alkoholami przeładowany o blisko 500%

procenty-2

Blisko 4700 kg różnego rodzaju alkoholi przewożono pojazdem, którego dopuszczalna ładowność wynosi 980 kg. Wiadomo, że naruszenie mogło być jeszcze większe. Przed kontrolą ITD kierowca wyładował część ładunku u jednego z odbiorców.

Morze alkoholu w niewielkiej ciężarówce. Tak można podsumować wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w Wilkowie. Do kontroli został zatrzymany pojazd, którym przewożono napoje wysokoprocentowe. Ciężarówka razem z ładunkiem ważyła 7200 kg, czyli o ponad 100% za dużo. Znacznie gorzej wypadły pomiary ładowności. Pojazd mógł transportować maksymalnie 980 kg ładunku. Kierowca wiózł blisko 4700 kg napojów alkoholowych, zatem normy ładowności zostały przekroczone o blisko 500%.

Naruszenie mogło być jeszcze większe. Szofer zdążył rozładować część towaru u jednego z odbiorców. Za jazdę tak przeładowanym pojazdem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Musiał także rozładować nadmiar trunków.

procenty-3

procenty

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0