Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Stanowczo za dużo procentów. Pojazd z alkoholami przeładowany o blisko 500%

procenty-2

Blisko 4700 kg różnego rodzaju alkoholi przewożono pojazdem, którego dopuszczalna ładowność wynosi 980 kg. Wiadomo, że naruszenie mogło być jeszcze większe. Przed kontrolą ITD kierowca wyładował część ładunku u jednego z odbiorców.

Morze alkoholu w niewielkiej ciężarówce. Tak można podsumować wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w Wilkowie. Do kontroli został zatrzymany pojazd, którym przewożono napoje wysokoprocentowe. Ciężarówka razem z ładunkiem ważyła 7200 kg, czyli o ponad 100% za dużo. Znacznie gorzej wypadły pomiary ładowności. Pojazd mógł transportować maksymalnie 980 kg ładunku. Kierowca wiózł blisko 4700 kg napojów alkoholowych, zatem normy ładowności zostały przekroczone o blisko 500%.

Naruszenie mogło być jeszcze większe. Szofer zdążył rozładować część towaru u jednego z odbiorców. Za jazdę tak przeładowanym pojazdem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Musiał także rozładować nadmiar trunków.

procenty-3

procenty

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

nieuzupelniony-cmr

Czy ustawa o dokumentach publicznych sprawia, że kopiowanie karty pojazdu czy karty z tachografu cyfrowego jest nielegalne?

12 lipca weszła w życie głośna ustawa o dokumentach publicznych. Wprowadza ona odpowiedzialność karną do 2 lat pozbawienia wolności dla osoby, która wytwarza, oferuje, zbywa lub przechowuje w celu zbycia replikę dokumentu publicznego. Przy czym, według ustawy, dokumentem publicznym jest nie tylko dowód osobisty, ale też m. in. paszport, prawo jazdy, karta pojazdu, zaświadczenie ADR czy karta z tachografu cyfrowego.

2019-07-17
0
mandat-za-wycieraczka

W okresie wakacyjnym opóźnienia w przewozach wynoszą 2-3 godziny

W wakacje polskie drogi są przeładowane do granic możlliwości. Nie ma mowy o płynności ruchu, wpływa to tym samym na bezpieczeństwo. Kto na tym może stracić? Zawodowi kierowcy, którzy na co dzień pokonują setki kilometrów, by dostarczyć towar na czas. Z jakimi utrudnieniami mierzą się trakerzy w wakacje?

2019-07-17
0
Grzegorz Ostaszewski_Nogaro_5

Idzie jak burza! Polak startujący w wyścigach ciężarówek ponownie na podium

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jak dotąd jedyny Polak startujący w wyścigach ciężarówek, po dwóch udanych startach letnich szykuje się na jesień. Podczas pierwszej eliminacji w tym sezonie, 18 -19 maja na torze w Le Castellet, zdobył 2. miejsce w kategorii młodzików i dwa razy stanął na podium na 3. pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców.

2019-07-17
0