Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Słowacja: winiety elektroniczne za przejazd dla pojazdów do 3,5 tony od 2016 r.

winiety-na-slowacji

Od pierwszego dnia stycznia 2016 r. na Słowacji będą obowiązywać winiety elektroniczne. Dotyczy to samochodów do 3,5 tony. Zastąpią one dotychczasowe winiety naklejane na przednią szybę pojazdu.

Wprowadzenie nowego systemu nie będzie się wiązało z koniecznością zakupu lub wypożyczenia urządzenia pokładowego, jak ma to miejsce w samochodach ciężarowych.

Od początku grudnia 2015 r. elektroniczne winiety są do nabycia na wybranych słowackich stacjach paliw, w punktach sprzedaży oraz samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, jak również poprzez stronę internetową www.eznamka.sk i aplikację na urządzenia mobilne „eznamka” – dostępne także w języku polskim.

Po opłaceniu winiety otrzymujemy tzw. “Potwierdzenie o płatności za eWinietę” zawierające dokładne dane identyfikacyjne pojazdu oraz rodzaj i okres ważności zakupionej winiety.

Ceny winiet pozostają takie same jak w latach ubiegłych (10-dniowa – 10 euro, 30-dniowa – 14 euro, roczna – 50 euro).

Informacje dotyczące płatnych odcinków dróg znajdziemy na stronach www.ndsas.sk,www.eznamka.sk, www.dialnicnenalepky.sk oraz www.emyto.sk.

Na podstawie: Ambasada RP w Bratysławie 

Komentarze

Mieniu 2015-12-23 08:53

A kiedy winiety będą w Polsce?


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IVECO S-WAY dla AGROMEX (3)

IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

IVECO Poland przekazało firmie AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka 20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się 28 lipca 2020 roku w siedzibie dealera IVECO TIMEX w Nowy Konik w woj. mazowieckim.

2020-08-11
0
komunikator-cargo

Niderlandy: delegowanie pracowników

Aby przybliżyć osobom zainteresowanym procedurę delegowania pracownika do Niderlandów, holenderska administracja rządowa przygotowała materiały informacyjne w języku polskim wyjaśniające cały ten proces.

2020-08-10
0
kontenery1

Ważyła ponad 40 % za dużo

O ponad 40% za dużo ważyła ciężarówka z dwoma kontenerami skontrolowana w Stalowej Woli. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali także inne przekroczenia norm. Ciężarówkę wycofano w ruchu.

2020-08-08
0
wylacznik2

Fałszowanie zapisu tachografu = fałszowanie wskazań licznika

Kierowca skontrolowany przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego korzystał z wyłącznika tachografu. Ponieważ urządzenie fałszuje zapis nie tylko tachografu, ale też licznika przebiegu, sprawę przekazano policji.

2020-08-07
0
Tonaz_Nr1

Na zakazie tonażowym, a jednak w trasie

Niedostosowanie się do zakazu tonażowego i przekraczanie dozwolonej prędkości – to naruszenia ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych w trakcie akcji prowadzonej na jednej z dróg powiatowych.

2020-08-06
0