Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Skończyło się miejsce na pieczątki? To nic! Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych

dowod-rejestracyjny

Kiedy dowód rejestracyjny zapełni się pieczątkami, konieczna jest jego wymiana na nowy. Ministerstwo Infrastruktury wreszcie doszło do wniosku, że to utrudnienie, które można by zlikwidować.

Na problem zwrócił uwagę m.in. poseł Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem utrzymanie auta i tak jest kosztowne, a mniej zamożne osoby ten sam samochód użytkują po kilkanaście lat.

Resort infrastruktury chce iść na rękę właścicielom pojazdów. Jak poinformował podsekretarz stanu Marek Chodkiewicz, po wypełnieniu wszystkich rubryk w dowodzie rejestracyjnym pieczątkami potwierdzającymi ważność badań technicznych będzie można posługiwać się zaświadczeniem wydanym przez diagnostę. To, czy właściciel auta wymieni dowód, czy nie, będzie zależało wyłącznie od niego.

Projekt zmian w przepisach ma być przyjęty przez rząd w trzecim kwartale 2018.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0