Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Skończyło się miejsce na pieczątki? To nic! Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych

dowod-rejestracyjny

Kiedy dowód rejestracyjny zapełni się pieczątkami, konieczna jest jego wymiana na nowy. Ministerstwo Infrastruktury wreszcie doszło do wniosku, że to utrudnienie, które można by zlikwidować.

Na problem zwrócił uwagę m.in. poseł Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem utrzymanie auta i tak jest kosztowne, a mniej zamożne osoby ten sam samochód użytkują po kilkanaście lat.

Resort infrastruktury chce iść na rękę właścicielom pojazdów. Jak poinformował podsekretarz stanu Marek Chodkiewicz, po wypełnieniu wszystkich rubryk w dowodzie rejestracyjnym pieczątkami potwierdzającymi ważność badań technicznych będzie można posługiwać się zaświadczeniem wydanym przez diagnostę. To, czy właściciel auta wymieni dowód, czy nie, będzie zależało wyłącznie od niego.

Projekt zmian w przepisach ma być przyjęty przez rząd w trzecim kwartale 2018.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

fabryka-mercdesa-w-polsce

Znów zmiany w badaniach technicznych. Kary dla spóźnialskich wyższe o 50 proc.

Czy szykuje się rewolucja w przeglądach technicznych? Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Wśród najważniejszych propozycji: nowa opłata jakościowa, wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego po terminie oraz zmiana systemu nadzoru nad Stacjami Kontroli Pojazdów. 

2018-10-23
0
kierowcy-ceizarwek

Przewoźnicy kuszą dobrymi zarobkami, prywatną opieką zdrowotną i służbowymi laptopami, a kierowców ciężarówek wciąż brakuje

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych… Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika[1], co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów. W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

2018-10-23
0
bigcarsharing-przyszlosc-foto

Dostawczaki na minuty – nowość w Polsce

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu niż leasing czy zakup. Zwłaszcza jeśli pojazd używany jest okazjonalnie, np. w firmach, które działają sezonowo. Teraz rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. 

2018-10-23
0
odcinkowy-pomiar-predkosci

Ene due, czyli kto dostanie fotoradary? Jednak nie Policja!

Jeszcze pod koniec września informowaliśmy o tym, że Policja przejmie kontrolę nad systemem fotoradarów, m.in. w związku z tym, że ITD ma zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, jak nadzór nad systemem poboru opłat drogowych. Jak jednak ustalił portal brd24.pl, rząd nawet nie zamierza rozpocząć prac nad projektem ustawy zakładającym te zmiany!

2018-10-22
0