Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Skończyło się miejsce na pieczątki? To nic! Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych

dowod-rejestracyjny

Kiedy dowód rejestracyjny zapełni się pieczątkami, konieczna jest jego wymiana na nowy. Ministerstwo Infrastruktury wreszcie doszło do wniosku, że to utrudnienie, które można by zlikwidować.

Na problem zwrócił uwagę m.in. poseł Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem utrzymanie auta i tak jest kosztowne, a mniej zamożne osoby ten sam samochód użytkują po kilkanaście lat.

Resort infrastruktury chce iść na rękę właścicielom pojazdów. Jak poinformował podsekretarz stanu Marek Chodkiewicz, po wypełnieniu wszystkich rubryk w dowodzie rejestracyjnym pieczątkami potwierdzającymi ważność badań technicznych będzie można posługiwać się zaświadczeniem wydanym przez diagnostę. To, czy właściciel auta wymieni dowód, czy nie, będzie zależało wyłącznie od niego.

Projekt zmian w przepisach ma być przyjęty przez rząd w trzecim kwartale 2018.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0