Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Skończyło się miejsce na pieczątki? To nic! Koniec z wymianą dowodów rejestracyjnych

dowod-rejestracyjny

Kiedy dowód rejestracyjny zapełni się pieczątkami, konieczna jest jego wymiana na nowy. Ministerstwo Infrastruktury wreszcie doszło do wniosku, że to utrudnienie, które można by zlikwidować.

Na problem zwrócił uwagę m.in. poseł Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem utrzymanie auta i tak jest kosztowne, a mniej zamożne osoby ten sam samochód użytkują po kilkanaście lat.

Resort infrastruktury chce iść na rękę właścicielom pojazdów. Jak poinformował podsekretarz stanu Marek Chodkiewicz, po wypełnieniu wszystkich rubryk w dowodzie rejestracyjnym pieczątkami potwierdzającymi ważność badań technicznych będzie można posługiwać się zaświadczeniem wydanym przez diagnostę. To, czy właściciel auta wymieni dowód, czy nie, będzie zależało wyłącznie od niego.

Projekt zmian w przepisach ma być przyjęty przez rząd w trzecim kwartale 2018.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0