Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Siedem sztuk bydła w dostawczaku

Transport_zwierzat

Powierzchnia ładowni tego pojazdu była zdecydowanie za mała dla siedmiu zwierząt. Kierowca naruszył też przepisy dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej.

Za kółkiem samochodu dostawczego, skontrolowanego przez wielkopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego siedział rolnik, który kupił siedem sztuk bydła i chciał przewieźć zwierzęta do swojego gospodarstwa. Pojazd był jednak przeciążony, a zwierzęta przewożone w niewłaściwy sposób – ocenili inspektorzy i wezwany na miejsce lekarz weterynarii z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Pile.

Inspekcja odnotowała przeciążenie o ponad 2 tony. Przy dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, pojazd ze zwierzętami ważył 5,6 tony. Ładownia była zdecydowanie za mała do tego, aby przewozić w niej siedem sztuk bydła. Rolnik został ukarany mandatami karnymi. Inspekcja weterynaryjna prowadzi w tej sprawie dalsze postepowanie wyjaśniające.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0