Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ruszył system wag preselekcyjnych na Węgrzech – aż 38 punktów kontroli

mobilne-prawo-jazdy

19 września na Węgrzech ruszył system System Wag Preselekcyjnych (TSM) – informuje dyrektor węgierskiego oddziału Rusak Business Services Zoltán Nyitrai. Celem systemu TSM jest wychwycenie przeciążonych pojazdów na drogach.

Na terytorium całych Węgier, w 38 punktach kontroli zamontowano w jezdni czujniki wagi, które są w stanie zmierzyć dopuszczalną masę całkowitą pojazdu bez konieczności zatrzymania samochodu ciężarowego. Czujniki rejestrują nacisk na każdą oś ciężarówki i jej masę całkowitą. Jeśli waga jest większa niż dopuszczalna całkowita waga pojazdu, to do właściciela pojazdu automatycznie wysyłany jest mandat. System porównuje również wagę pojazdu z wagą podaną w systemie EKAER (odpowiednik polskiego SENT). Co istotne, do końca roku 2017 węgierskie urzędy nie wystawiają mandatów w razie przekroczenia wagi, wysyłają jedynie upomnienia.

Na Węgrzech każdy towar, który przekracza wagę 2,5 t musi być obowiązkowo zarejestrowany w systemie EKAER.

Źródło: Rusak Business Services, oprac.: Redakcja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ADR_transport_17.02.2020_Nr1

ADR z mnóstwem naruszeń

Bez prawidłowego dokumentu przewozowego oraz wymaganej ilości gaśnic przewoził nawóz na bazie azotanu nawozu kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-02-19
0
729x308 (1)

Polska chce zmian w Pakiecie Mobilności. Jest jeszcze nadzieja

Pakiet Mobilności rodzi głośny sprzeciw państw członkowskich z Europu Środkowo-Wschodniej. Najwięcej do stracenia mają Polska i Litwa, które stanowią potęgę transportową kontynentu. Niewykluczony jest pozew do TSUE, jeśli przepisy w proponowanym kształcie zostaną przyjęte.

2020-02-19
0
P_NewTG_Group_EOT_A-02061

Kurier był na balu, a potem rozwoził paczki

0,27 promila alkoholu w organizmie miał kurier, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. W takim stanie rozwoził paczki… 

2020-02-19
0
Dachser_Big Ben

Dostarczy 1300 szklanych paneli do nowych tarcz Big Bena

Blisko 1300 paneli z dmuchanego szkła, które posłużą do odnowienia tarcz londyńskiego Big Bena, przewozi z niemieckiej huty szkła Lamberts w Górnym Palatynacie międzynarodowa firma logistyczna Dachser. Renowacja najsłynniejszego londyńskiego zegara ma zakończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

2020-02-19
0