Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rosjanie domagają się dodatkowych 70 tys. zezwoleń na przewozy jeszcze na ten rok – nowa tura trudnych rozmów ze Wschodem

rosja-zezwolenia

Doskonale pamiętamy, jak trudne były ubiegłoroczne negocjacje z Rosją dotyczące kontyngentu zezwoleń transportowych. Po długich rozmowach ustalono, że każda ze stron w 2017 r. otrzyma po 190 tys. pozwoleń. To najwyższy wynik od kilkunastu lat! Tymczasem – jak dowiedziała się „Gazeta Prawna” – Rosjanie domagają się zwiększenia puli na bieżący rok o dodatkowe 70 tys. 

Sytuacja dziwi tym bardziej, że podwyższenie kontyngentu nie ma przełożenia na zapotrzebowanie na operacje transportowe.

Co więcej, realizowanie transportu na Wschód przez polskie firmy transportowe nadal jest bardzo utrudnione. Ładunek jest wielokrotnie i bardzo skrupulatnie kontrolowany, przez co czas przewozu znacznie się wydłuża. Wpływa to również na podwyższenie kosztów przewozu. Poza tym Rosjanie dość specyficznie podchodzą do europejskich przepisów. Przykładowo mimo iż ładunek został wyprodukowany w Niemczech czy Włoszech, ale podjęty w centrum logistycznym w Polsce lub w przypadku, gdy wyprodukowano go w polskiej siedzibie, oddziale zagranicznej firmy (czyli według dokumentów można go przewozić na podstawie zezwolenia ogólnego), rosyjskie organy kontrolne domagają się przedstawienia zezwolenia na kraje trzecie.

Posiedzenie komisji mieszanej odbędzie się w Moskwie 19 i 20 września.

Czytaj więcej na: “Gazeta Prawna”

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0