Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził napoje i… 4000 sztuk papierosów pod maską

kontrabanda-2

4000 sztuk nielegalnych papierosów przewoził pod maską macedoński kierowca ciężarówki skontrolowany przez lubuską ITD i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo, pojazd był w złym stanie technicznym.

Oficjalnie macedoński kierowca, zatrzymany do kontroli na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, przewoził napoje z Kosowa do Szwecji. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawniła dodatkowy, nielegalny ładunek. Pod maską pojazdu poukrywane były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca przewoził nielegalnie ok. 4000 sztuk papierosów.

Nielegalny przewóz realizowany był niesprawną ciężarówką. W trakcie kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości: brak wewnętrznej części tarczy hamulcowej w naczepie, popękane tarcze hamulcowe 1 osi ciągnika siodłowego i brak szpilki koła osi pędnej.

Kierowca został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Inspektorzy ITD zatrzymali z kolei dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy.

Kontrole prowadzone we wtorek, 7 sierpnia przez funkcjonariuszy na drodze S3, realizowano pod kryptonimem „Profil”.

kontrabanda-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

fabryka-mercdesa-w-polsce

Znów zmiany w badaniach technicznych. Kary dla spóźnialskich wyższe o 50 proc.

Czy szykuje się rewolucja w przeglądach technicznych? Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Wśród najważniejszych propozycji: nowa opłata jakościowa, wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego po terminie oraz zmiana systemu nadzoru nad Stacjami Kontroli Pojazdów. 

2018-10-23
0
kierowcy-ceizarwek

Przewoźnicy kuszą dobrymi zarobkami, prywatną opieką zdrowotną i służbowymi laptopami, a kierowców ciężarówek wciąż brakuje

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych… Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika[1], co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów. W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

2018-10-23
0
bigcarsharing-przyszlosc-foto

Dostawczaki na minuty – nowość w Polsce

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu niż leasing czy zakup. Zwłaszcza jeśli pojazd używany jest okazjonalnie, np. w firmach, które działają sezonowo. Teraz rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. 

2018-10-23
0
odcinkowy-pomiar-predkosci

Ene due, czyli kto dostanie fotoradary? Jednak nie Policja!

Jeszcze pod koniec września informowaliśmy o tym, że Policja przejmie kontrolę nad systemem fotoradarów, m.in. w związku z tym, że ITD ma zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, jak nadzór nad systemem poboru opłat drogowych. Jak jednak ustalił portal brd24.pl, rząd nawet nie zamierza rozpocząć prac nad projektem ustawy zakładającym te zmiany!

2018-10-22
0