Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził napoje i… 4000 sztuk papierosów pod maską

kontrabanda-2

4000 sztuk nielegalnych papierosów przewoził pod maską macedoński kierowca ciężarówki skontrolowany przez lubuską ITD i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo, pojazd był w złym stanie technicznym.

Oficjalnie macedoński kierowca, zatrzymany do kontroli na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, przewoził napoje z Kosowa do Szwecji. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawniła dodatkowy, nielegalny ładunek. Pod maską pojazdu poukrywane były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca przewoził nielegalnie ok. 4000 sztuk papierosów.

Nielegalny przewóz realizowany był niesprawną ciężarówką. W trakcie kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości: brak wewnętrznej części tarczy hamulcowej w naczepie, popękane tarcze hamulcowe 1 osi ciągnika siodłowego i brak szpilki koła osi pędnej.

Kierowca został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Inspektorzy ITD zatrzymali z kolei dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy.

Kontrole prowadzone we wtorek, 7 sierpnia przez funkcjonariuszy na drodze S3, realizowano pod kryptonimem „Profil”.

kontrabanda-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0