Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził napoje i… 4000 sztuk papierosów pod maską

kontrabanda-2

4000 sztuk nielegalnych papierosów przewoził pod maską macedoński kierowca ciężarówki skontrolowany przez lubuską ITD i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo, pojazd był w złym stanie technicznym.

Oficjalnie macedoński kierowca, zatrzymany do kontroli na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, przewoził napoje z Kosowa do Szwecji. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawniła dodatkowy, nielegalny ładunek. Pod maską pojazdu poukrywane były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca przewoził nielegalnie ok. 4000 sztuk papierosów.

Nielegalny przewóz realizowany był niesprawną ciężarówką. W trakcie kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości: brak wewnętrznej części tarczy hamulcowej w naczepie, popękane tarcze hamulcowe 1 osi ciągnika siodłowego i brak szpilki koła osi pędnej.

Kierowca został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Inspektorzy ITD zatrzymali z kolei dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy.

Kontrole prowadzone we wtorek, 7 sierpnia przez funkcjonariuszy na drodze S3, realizowano pod kryptonimem „Profil”.

kontrabanda-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0