Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził napoje i… 4000 sztuk papierosów pod maską

kontrabanda-2

4000 sztuk nielegalnych papierosów przewoził pod maską macedoński kierowca ciężarówki skontrolowany przez lubuską ITD i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo, pojazd był w złym stanie technicznym.

Oficjalnie macedoński kierowca, zatrzymany do kontroli na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3, przewoził napoje z Kosowa do Szwecji. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawniła dodatkowy, nielegalny ładunek. Pod maską pojazdu poukrywane były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kierowca przewoził nielegalnie ok. 4000 sztuk papierosów.

Nielegalny przewóz realizowany był niesprawną ciężarówką. W trakcie kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości: brak wewnętrznej części tarczy hamulcowej w naczepie, popękane tarcze hamulcowe 1 osi ciągnika siodłowego i brak szpilki koła osi pędnej.

Kierowca został zatrzymany przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Inspektorzy ITD zatrzymali z kolei dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy.

Kontrole prowadzone we wtorek, 7 sierpnia przez funkcjonariuszy na drodze S3, realizowano pod kryptonimem „Profil”.

kontrabanda-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0