Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził len… i narkotyki. Litewski kierowca i zaskakujący ładunek

kierowca-marihuana

Woreczki prawdopodobnie z suszem marihuany znalazł patrol podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli litewskiej ciężarówki. Kierowca trafił w ręce funkcjonariuszy policji.

Ciągnik siodłowy z naczepą został zatrzymany do kontroli drogowej na odcinku krajowej „ósemki” w miejscowości Katrynka (powiat białostocki). Zespołem pojazdów należącym do litewskiego przewoźnika wykonywano międzynarodowy transport blisko 23 ton lnu z Francji do Litwy.

Zazwyczaj inspektorzy ITD odnajdują w kabinach ciężarówek niedozwolone urządzenia, które służą do zakłócania prawidłowej pracy tachografu. W tym przypadku kontrolujący dostrzegł w szoferce woreczki wypełnione substancją przypominającą susz marihuany i przedmiot służący prawdopodobnie do jej palenia.

Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca został przekazany przez patrol ITD funkcjonariuszom policji do dalszych czynności w tej sprawie.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0