Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Przewoził len… i narkotyki. Litewski kierowca i zaskakujący ładunek

kierowca-marihuana

Woreczki prawdopodobnie z suszem marihuany znalazł patrol podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli litewskiej ciężarówki. Kierowca trafił w ręce funkcjonariuszy policji.

Ciągnik siodłowy z naczepą został zatrzymany do kontroli drogowej na odcinku krajowej „ósemki” w miejscowości Katrynka (powiat białostocki). Zespołem pojazdów należącym do litewskiego przewoźnika wykonywano międzynarodowy transport blisko 23 ton lnu z Francji do Litwy.

Zazwyczaj inspektorzy ITD odnajdują w kabinach ciężarówek niedozwolone urządzenia, które służą do zakłócania prawidłowej pracy tachografu. W tym przypadku kontrolujący dostrzegł w szoferce woreczki wypełnione substancją przypominającą susz marihuany i przedmiot służący prawdopodobnie do jej palenia.

Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca został przekazany przez patrol ITD funkcjonariuszom policji do dalszych czynności w tej sprawie.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0