Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

protest-69-logo

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

W ramach trwającej od 3 sierpnia akcji „TIR” Policja zdążyła skontrolować ponad 5700 ciężarówek. W działaniach wzięło udział już ok. trzy tysiące policjantów, wykorzystano ponadto policyjny śmigłowiec, w ruch poszły też drony. Kontrole przeprowadzane są na drogach ekspresowych i autostradach, codziennie od 6 do 22. Akcja potrwa do odwołania.

Kierowcy głośno mówią „STOP”. Zdaniem truckerów akcji policji towarzyszy nagonka w ogólnopolskich mediach. Faktem jest, że w ciągu ostatnich kilku dni w serwisach internetowych pojawiło się wiele niepochlebnych artykułów na temat kierowców ciężarówek…

Wyrazem niezadowolenia ma być akcja Protest69. W najbliższy piątek 17 sierpnia między godziną 7 a 20 kierowcy ciężarówek będą bardzo skrupulatnie podchodzić do przepisów i swoich obowiązków. „Założenie protestu to jazda z prędkością 69km/h autostradami, 60km/h poza nimi oraz 40km/h w terenie zabudowanym. Podobno zawsze pędzimy jak szaleni, pokażmy im jak by wyglądała codzienność z nadgorliwymi kierowcami ciężarówek” – czytamy w wydarzeniu na portalu Facebook. Truckerzy będą ponadto wystrzegać się wyprzedzania na drogach dwujezdniowych, co ma spowodować do zatamowania prawych pasów jezdni. „Przy węzłach autostradowych dużych miast spowodują korki, osobówki nie będą mogły włączyć się do ruchu, co skutecznie zablokuje miasto” – tłumaczą organizatorzy.

Do piątku mają być zaś prowadzone działania informacyjne. Każdy kierowca, który popiera lub przyłącza się do akcji, powinien wydrukować logo Protest69 na ciężarówce lub naczepie bądź przynajmniej powiesić na lusterku czy klamce kamizelkę odblaskową.

Jaki jest cel działań? Przede wszystkim pokazanie argumentów „drugiej strony”: “#Protest69, to próbny protest kierowców Ciężarówek, przeciwko nagonce, jaka jest obecnie na nas, prowadzona przez służby mundurowe oraz telewizje. Szczególnie chodzi o zakazy wyprzedzania na autostradach, nakazie karania kierowców którzy wyprzedzają nawet poza zakazem. Zawalczymy także o zniesienie zakazu wyprzedzania na wielu odcinkach, a tam gdzie to niemożliwe, o zakazy godzinowe” – piszą organizatorzy.

Fanpage protestu: Protest69

Strona wydarzenia: #Akcja69 protest kierowców

protest-69

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0