Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

protest-69-logo

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

W ramach trwającej od 3 sierpnia akcji „TIR” Policja zdążyła skontrolować ponad 5700 ciężarówek. W działaniach wzięło udział już ok. trzy tysiące policjantów, wykorzystano ponadto policyjny śmigłowiec, w ruch poszły też drony. Kontrole przeprowadzane są na drogach ekspresowych i autostradach, codziennie od 6 do 22. Akcja potrwa do odwołania.

Kierowcy głośno mówią „STOP”. Zdaniem truckerów akcji policji towarzyszy nagonka w ogólnopolskich mediach. Faktem jest, że w ciągu ostatnich kilku dni w serwisach internetowych pojawiło się wiele niepochlebnych artykułów na temat kierowców ciężarówek…

Wyrazem niezadowolenia ma być akcja Protest69. W najbliższy piątek 17 sierpnia między godziną 7 a 20 kierowcy ciężarówek będą bardzo skrupulatnie podchodzić do przepisów i swoich obowiązków. „Założenie protestu to jazda z prędkością 69km/h autostradami, 60km/h poza nimi oraz 40km/h w terenie zabudowanym. Podobno zawsze pędzimy jak szaleni, pokażmy im jak by wyglądała codzienność z nadgorliwymi kierowcami ciężarówek” – czytamy w wydarzeniu na portalu Facebook. Truckerzy będą ponadto wystrzegać się wyprzedzania na drogach dwujezdniowych, co ma spowodować do zatamowania prawych pasów jezdni. „Przy węzłach autostradowych dużych miast spowodują korki, osobówki nie będą mogły włączyć się do ruchu, co skutecznie zablokuje miasto” – tłumaczą organizatorzy.

Do piątku mają być zaś prowadzone działania informacyjne. Każdy kierowca, który popiera lub przyłącza się do akcji, powinien wydrukować logo Protest69 na ciężarówce lub naczepie bądź przynajmniej powiesić na lusterku czy klamce kamizelkę odblaskową.

Jaki jest cel działań? Przede wszystkim pokazanie argumentów „drugiej strony”: “#Protest69, to próbny protest kierowców Ciężarówek, przeciwko nagonce, jaka jest obecnie na nas, prowadzona przez służby mundurowe oraz telewizje. Szczególnie chodzi o zakazy wyprzedzania na autostradach, nakazie karania kierowców którzy wyprzedzają nawet poza zakazem. Zawalczymy także o zniesienie zakazu wyprzedzania na wielu odcinkach, a tam gdzie to niemożliwe, o zakazy godzinowe” – piszą organizatorzy.

Fanpage protestu: Protest69

Strona wydarzenia: #Akcja69 protest kierowców

protest-69

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0