Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Policja zatrzymała dwa razy tego samego pijanego kierowcę. Za pierwszym razem prowadził osobówkę, za drugim dźwig

dzwig_1_0

Oświęcimska drogówka dwukrotnie zatrzymała tego samego nietrzeźwego kierowcę posiadającego cofnięte uprawnienia do kierowania. Jednego dnia jechał samochodem, drugiego… dźwigiem. 

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji realizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców. W środę zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dźwigu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę blisko 30-tonowego kolosa, mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Uwagę policjantów zwróciły dziwne manewry wykonywane przez kierowcę dźwigu jadącego ulicą Wadowicką. Kontrola stanu trzeźwości 43–letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazała 1,09 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca posiada cofnięte uprawnienia do kierowania, a dzień wcześniej był już zatrzymywany przez inny patrol ruchu drogowego na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Wtedy kierował swoim samochodem marki Fiat, a badanie stanu trzeźwości wykazało 0,71 promila alkoholu. Na tej ulicy policjanci również pełnili służbę w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0