Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Po awarii koła postanowił się go… pozbyć i jechać dalej

Bez_kola_3

Po awarii koła postanowił się go… pozbyć i jechać dalej. Ciężarówką bez koła przewożono 18-tonowy ładunek. Kierowcę zatrzymali do kontroli podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Kilkanaście ton tytoniu przewoził łotewski kierowca na trasie Bułgaria – Litwa. Z tak dużym obciążeniem mężczyzna przejechał kilkaset kilometrów bez jednego koła. Został zatrzymany do kontroli w Jaworniku na drodze krajowej numer 19 przez podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

W trakcie kontroli prowadzący ciężarówkę tłumaczył, że po awarii do której doszło na Słowacji, postanowił zdjąć uszkodzone koło razem z piastą i jechać dalej z ciężkim transportem. Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy.

Za stwarzanie zagrożenia na drodze kierowca został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 2000 złotych.

Bez_kola_1 (1)

Bez_kola_2 (1)

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0