Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Płaca minimalna w Portugalii. Znamy szczegóły

pobor-oplat

Mimo iż Portugalia dołączyła do grona krajów, które wprowadziły płacę minimalną w transporcie dla kierowców zza granicy już pod koniec 2017 r., dopiero niedawno oficjalnie potwierdzono wymogi wynikające z ustawy. Płaca minimalna w Portugalii – przedstawiamy szczegóły.

– Płaca minimalna w Portugalii dotyczy tylko i wyłącznie przewozów kabotażowych.

– Stawka za godzinę wynosi około 3,16 euro, czyli stosunkowo mało. Aktualnie minimalne miesięczne wynagrodzenie w Portugalii to 580 euro.

– Każda operacja kabotażowa wymaga zgłoszenia. Wypełniony formularz (dostępny do pobrania pod tym linkiem: http://www.act.gov.pt/(pt-PT)/CentroInformacao/Formularios/Documents/Formulario_destacamento.doc) należy przesłać na adres: destacamento@act.gov.pt.

– Konieczne jest wyznaczenie przedstawiciela na terenie Portugalii. Rozwiązanie jest tu jednak dość proste: jak informuje portugalska Inspekcja Pracy, przedstawicielem przewoźnika może być sam delegowany kierowca, pod warunkiem, że będzie miał przy sobie wymagane dokumenty. Oczywiście wskazana jest znajomość języka portugalskiego.

– Przewoźnik przez rok od momentu zakończenia okresu delegowania musi przechowywać dokumentację: umowę o pracę, potwierdzenia wypłat i ewidencję czasu pracy kierowcy.

– W razie kontroli przewoźnik musi okazać wymienione dokumenty w formie elektronicznej lub papierowej. Powinny być przetłumaczone na język portugalski.

*** płaca minimalna w Portugalii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

prawo-jazdy

Za kierownicą bez prawa jazdy, za to z mamą lub tatą

Za kółkiem usiądziemy bez prawa jazdy! Konieczne jednak będzie towarzystwo rodzica. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby po zakończeniu kursu, a przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci na kierowców mogli doszkalać się pod okiem rodziców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

2018-05-22
0
gallery_big

Bośniacki kierowca przerobił dokumenty zmywalnym cienkopisem

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

2018-05-22
0
kontenery-witd-gdansk

Zestawy z kontenerami na celowniku ITD. Najcięższy ważył 69 ton

Inspektorzy z Gdańska zajęli się przewozem kontenerów. Ze sprawadzanych zestawów pięć budziło spore zastrzeżenia. Najcięższy ważył 69 ton! Jeden z kierowców zaś od tygodnia nie włożył karty do tachografu, bo… “żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało, jak ma pracować.”

2018-05-22
0
tankowanie-tanie

Ile zapłacimy za benzynę w najbliższych tygodniach? Nawet 5,30 zł/litr

To jeszcze nie koniec podwyżek kosztów tankowania na polskich stacjach. Ceny paliw wyrażone w złotym na europejskim rynku cały czas rosną, a benzyna bezołowiowa osiąga poziomy jak wtedy, gdy baryłka ropy kosztowała w okolicach 100 dolarów – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

2018-05-21
0