Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Płaca minimalna w Portugalii. Znamy szczegóły

pobor-oplat

Mimo iż Portugalia dołączyła do grona krajów, które wprowadziły płacę minimalną w transporcie dla kierowców zza granicy już pod koniec 2017 r., dopiero niedawno oficjalnie potwierdzono wymogi wynikające z ustawy. Płaca minimalna w Portugalii – przedstawiamy szczegóły.

– Płaca minimalna w Portugalii dotyczy tylko i wyłącznie przewozów kabotażowych.

– Stawka za godzinę wynosi około 3,16 euro, czyli stosunkowo mało. Aktualnie minimalne miesięczne wynagrodzenie w Portugalii to 580 euro.

– Każda operacja kabotażowa wymaga zgłoszenia. Wypełniony formularz (dostępny do pobrania pod tym linkiem: http://www.act.gov.pt/(pt-PT)/CentroInformacao/Formularios/Documents/Formulario_destacamento.doc) należy przesłać na adres: destacamento@act.gov.pt.

– Konieczne jest wyznaczenie przedstawiciela na terenie Portugalii. Rozwiązanie jest tu jednak dość proste: jak informuje portugalska Inspekcja Pracy, przedstawicielem przewoźnika może być sam delegowany kierowca, pod warunkiem, że będzie miał przy sobie wymagane dokumenty. Oczywiście wskazana jest znajomość języka portugalskiego.

– Przewoźnik przez rok od momentu zakończenia okresu delegowania musi przechowywać dokumentację: umowę o pracę, potwierdzenia wypłat i ewidencję czasu pracy kierowcy.

– W razie kontroli przewoźnik musi okazać wymienione dokumenty w formie elektronicznej lub papierowej. Powinny być przetłumaczone na język portugalski.

*** płaca minimalna w Portugalii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0