Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Płaca minimalna w Portugalii. Znamy szczegóły

pobor-oplat

Mimo iż Portugalia dołączyła do grona krajów, które wprowadziły płacę minimalną w transporcie dla kierowców zza granicy już pod koniec 2017 r., dopiero niedawno oficjalnie potwierdzono wymogi wynikające z ustawy. Płaca minimalna w Portugalii – przedstawiamy szczegóły.

– Płaca minimalna w Portugalii dotyczy tylko i wyłącznie przewozów kabotażowych.

– Stawka za godzinę wynosi około 3,16 euro, czyli stosunkowo mało. Aktualnie minimalne miesięczne wynagrodzenie w Portugalii to 580 euro.

– Każda operacja kabotażowa wymaga zgłoszenia. Wypełniony formularz (dostępny do pobrania pod tym linkiem: http://www.act.gov.pt/(pt-PT)/CentroInformacao/Formularios/Documents/Formulario_destacamento.doc) należy przesłać na adres: destacamento@act.gov.pt.

– Konieczne jest wyznaczenie przedstawiciela na terenie Portugalii. Rozwiązanie jest tu jednak dość proste: jak informuje portugalska Inspekcja Pracy, przedstawicielem przewoźnika może być sam delegowany kierowca, pod warunkiem, że będzie miał przy sobie wymagane dokumenty. Oczywiście wskazana jest znajomość języka portugalskiego.

– Przewoźnik przez rok od momentu zakończenia okresu delegowania musi przechowywać dokumentację: umowę o pracę, potwierdzenia wypłat i ewidencję czasu pracy kierowcy.

– W razie kontroli przewoźnik musi okazać wymienione dokumenty w formie elektronicznej lub papierowej. Powinny być przetłumaczone na język portugalski.

*** płaca minimalna w Portugalii

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0