Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Piękny SmartTruck, czyli cacko od Mercedes-Benz Trucks Polska

smart-truck

Oto nowy samochód pokazowy od Mercedes-Benz Trucks Polska. Tegoroczne wcielenie nosi nazwę SmartTruck, która nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań Nowego Actrosa. Autorem tego dzieła jest artysta Tomasz Łęczyński.

Oficjalna premiera zaplanowana jest podczas zlotu pojazdów ciężarowych Master Trucks 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi.

SmartTruck jest już piątym wcieleniem ShowTrucka Mercedes-Benz Trucks Polska. Był już Actros by Swanski, Mietek, SkyTruck oraz SpaceTruck. Autor nowego projektu to Tomasz Łęczyński – współczesny artysta, grafik, ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoją pasję do rysowaniai projektowania motoryzacji rozwijał już od najmłodszych lat, jednak tego typu projekt był dla niego nowym doświadczeniem.

– Rysuję mnóstwo rzeczy związanych z motoryzacją, interesuje mnie wszystko, co się toczy na kółkach. Lubię oglądać kierunke, w którym podąża rozwój motoryzacji – stwierdził Tomasz Łęczyński, autor tegorocznego projektu ShowTrucka. Proces malowania był dla mnie swego rodzaju novum, ponieważ z reguły pracuję w dwóch wymiarach – na kartce albo na komputerze. Przeniesienie tego projektu na dużą, trójwymiarową bryłę, było dla mnie sporym wyzwaniem –  przyznał artysta.

– Nowy Actros jest najbardziej innowacyjnym samochodem ciężarowym dostępnym na rynku. Jego liczne nowatorskie rozwiązania takie jak MirrorCam czy Active Drive Assist będą ogromną pomocą w codziennej pracy kierowcy – powiedział Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Mercedes-Benz Trucks Polska. Głównym zadaniem, które postawiliśmy przed artystą było stworzenie projektu, który będzie odzwierciedlał wszystkie cechy Nowego Actrosa. Moim zdaniem SmartTruck spełnia nasze oczekiwania.

SmartTruck, czyli…

Jego nietuzinkowy wygląd to nie wszystko, na szczególną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania. Nowy ShowTruck to nowy Mercedes-Benz Actros 1848 LS, z silnikiem najnowszej generacji OM 471, o mocy 480 KM wraz z zautomatyzowaną skrzynią biegów Mercedes PowerShift 3, systemami: Predictive Powertrain Control Urban (PPC), MirrorCam oraz Multimedia Cockpit. Ponadto SmartTruck wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m. in. Active Brake Assist 5, Active Drive Assist. Dodatkowo Actors posiada kabinę GigaSpace, która może poszczycić się mianem największej kabiny dostępnej na rynku samochodów ciężarowych.

Oficjalna premiera SmartTrucka zaplanowana jest podczas największego zlotu samochodów ciężarowych w Polsce Master Truck 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi koło Opola.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0