Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Piękny SmartTruck, czyli cacko od Mercedes-Benz Trucks Polska

smart-truck

Oto nowy samochód pokazowy od Mercedes-Benz Trucks Polska. Tegoroczne wcielenie nosi nazwę SmartTruck, która nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań Nowego Actrosa. Autorem tego dzieła jest artysta Tomasz Łęczyński.

Oficjalna premiera zaplanowana jest podczas zlotu pojazdów ciężarowych Master Trucks 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi.

SmartTruck jest już piątym wcieleniem ShowTrucka Mercedes-Benz Trucks Polska. Był już Actros by Swanski, Mietek, SkyTruck oraz SpaceTruck. Autor nowego projektu to Tomasz Łęczyński – współczesny artysta, grafik, ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoją pasję do rysowaniai projektowania motoryzacji rozwijał już od najmłodszych lat, jednak tego typu projekt był dla niego nowym doświadczeniem.

– Rysuję mnóstwo rzeczy związanych z motoryzacją, interesuje mnie wszystko, co się toczy na kółkach. Lubię oglądać kierunke, w którym podąża rozwój motoryzacji – stwierdził Tomasz Łęczyński, autor tegorocznego projektu ShowTrucka. Proces malowania był dla mnie swego rodzaju novum, ponieważ z reguły pracuję w dwóch wymiarach – na kartce albo na komputerze. Przeniesienie tego projektu na dużą, trójwymiarową bryłę, było dla mnie sporym wyzwaniem –  przyznał artysta.

– Nowy Actros jest najbardziej innowacyjnym samochodem ciężarowym dostępnym na rynku. Jego liczne nowatorskie rozwiązania takie jak MirrorCam czy Active Drive Assist będą ogromną pomocą w codziennej pracy kierowcy – powiedział Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Mercedes-Benz Trucks Polska. Głównym zadaniem, które postawiliśmy przed artystą było stworzenie projektu, który będzie odzwierciedlał wszystkie cechy Nowego Actrosa. Moim zdaniem SmartTruck spełnia nasze oczekiwania.

SmartTruck, czyli…

Jego nietuzinkowy wygląd to nie wszystko, na szczególną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania. Nowy ShowTruck to nowy Mercedes-Benz Actros 1848 LS, z silnikiem najnowszej generacji OM 471, o mocy 480 KM wraz z zautomatyzowaną skrzynią biegów Mercedes PowerShift 3, systemami: Predictive Powertrain Control Urban (PPC), MirrorCam oraz Multimedia Cockpit. Ponadto SmartTruck wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m. in. Active Brake Assist 5, Active Drive Assist. Dodatkowo Actors posiada kabinę GigaSpace, która może poszczycić się mianem największej kabiny dostępnej na rynku samochodów ciężarowych.

Oficjalna premiera SmartTrucka zaplanowana jest podczas największego zlotu samochodów ciężarowych w Polsce Master Truck 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi koło Opola.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

zmiany-w-europie

Jak zmiany w Europie wpłyną na polski transport i gospodarkę?

Najnowszy raport World Economic Outlook wskazuje, że przewidywany wzrost gospodarczy na świecie w 2019 roku utrzymuje się na poziomie 3 proc. To znaczący spadek w porównaniu do 2017 roku, kiedy wynosił on 3,8 proc. Prognozy na 2020 rok to globalny wzrost do 3,4 proc., przy czym gospodarki państw rozwiniętych mają zwolnić do 1,7 proc. W ubiegłym roku Polska dołączyła do tego właśnie grona, awansując z grupy krajów rozwijających się.

2019-11-07
0
jazda-na-swiatlach-mijania

DOBA kierowcy – co warto o niej wiedzieć?

Każdy z branży pamięta moment, kiedy transport zelektryzowała zmiana taryfikatorów dotyczących naruszeń reguł czasu pracy, odpoczynków. Najbardziej medialnym przepisem stał się art. 21 Ustawy o czasie pracy kierowców, czyli ograniczenie czasu pracy w DOBIE ze względu na porę nocną. O ile o samym przepisie można znaleźć wiele publikacji, to dość pobieżnie w każdej z nich autorzy odnoszą się do definicji DOBY. Doba kierowcy – co należy o niej wiedzieć? 

2019-11-06
0
buspas-olszyn

Na czerwonym, po buspasie, z magnesem…

Kierowca kusił los i… w końcu się przeliczył. Aż prosił się o kontrolę – przejechał na czerwonym świetle. Wtedy okazało się, że korzysta z manipulatora tachografu, co w świetle polskiego prawa jest przestępstwem.

2019-11-06
0