Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Papież Franciszek i Krokodyle, czyli inspektorzy na audiencji

gitd-papiez

Krokodyle u papieża? Tego jeszcze nie było! Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wziął udział w prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Spotkanie połączono z “akcją informacyjną”: opowiedziano papieżowi o inicjatywach w zakresie edukacji i promocji zasad bezpieczeństwa na drogach prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Podczas spotkania obecna była maskotka ITD, krokodylek Tirek – symbol kampanii edukacyjnych w szkołach, przedszkolach i szpitalach dziecięcych.

Papież Franciszek pogratulował Inspekcji Transportu Drogowego inicjatywy oraz zachęcił do zintensyfikowania i kontynuacji działań edukacyjnych w tym zakresie.

Corocznie na drogach świata ginie 1,3 mln osób, z czego spora ich część to młodzież i dzieci. Ojciec Święty podczas swojego pontyfikatu wielokrotnie odnosił się do kwestii bezpieczeństwa na drogach. 20 listopada 2017 r. Papież Franciszek powiedział m.in. “aby wzmocnić bezpieczeństwo nie wystarczą kary – konieczna jest edukacja”.

Cieszy fakt, że audiencja ta miała miejsce podczas Synodu Biskupów na temat młodzieży, ponieważ dzieci i młodzież są jedną z głównych grup docelowych działań edukacyjnych Inspekcji Transportu Drogowego.

Ojciec Święty zrobił sobie zdjęcie z Krokodylem Tirkiem oraz złożył podpis na kamizelce odblaskowej ITD. Zaznaczył, że maskotki ITD są wsparciem dla dzieci.

Papież poświęcił również samochód służbowy Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywany do kontroli autokarów i ciężarówek.

gitd-papiez-2

gitd-papiez-3

Źródło: GITD, oprac.: Redakcja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0