Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Papież Franciszek i Krokodyle, czyli inspektorzy na audiencji

gitd-papiez

Krokodyle u papieża? Tego jeszcze nie było! Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wziął udział w prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Spotkanie połączono z “akcją informacyjną”: opowiedziano papieżowi o inicjatywach w zakresie edukacji i promocji zasad bezpieczeństwa na drogach prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Podczas spotkania obecna była maskotka ITD, krokodylek Tirek – symbol kampanii edukacyjnych w szkołach, przedszkolach i szpitalach dziecięcych.

Papież Franciszek pogratulował Inspekcji Transportu Drogowego inicjatywy oraz zachęcił do zintensyfikowania i kontynuacji działań edukacyjnych w tym zakresie.

Corocznie na drogach świata ginie 1,3 mln osób, z czego spora ich część to młodzież i dzieci. Ojciec Święty podczas swojego pontyfikatu wielokrotnie odnosił się do kwestii bezpieczeństwa na drogach. 20 listopada 2017 r. Papież Franciszek powiedział m.in. “aby wzmocnić bezpieczeństwo nie wystarczą kary – konieczna jest edukacja”.

Cieszy fakt, że audiencja ta miała miejsce podczas Synodu Biskupów na temat młodzieży, ponieważ dzieci i młodzież są jedną z głównych grup docelowych działań edukacyjnych Inspekcji Transportu Drogowego.

Ojciec Święty zrobił sobie zdjęcie z Krokodylem Tirkiem oraz złożył podpis na kamizelce odblaskowej ITD. Zaznaczył, że maskotki ITD są wsparciem dla dzieci.

Papież poświęcił również samochód służbowy Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywany do kontroli autokarów i ciężarówek.

gitd-papiez-2

gitd-papiez-3

Źródło: GITD, oprac.: Redakcja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0