Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ostre przedmioty wwiercone w asfalt. Uszkodzonych nawet kilkanaście aut

ostre-1

Na drogach w okolicy Piły ktoś celowo montuje w nawierzchni ostre przedmioty, które mogą doprowadzić do uszkodzenia auta. Odnotowano już kilkanaście takich przypadków.

Informację o urządzeniach podała m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach. „Uwaga kierowcy. W ostatnim czasie na drogach GMINY KACZORY można spotkać specjalnie montowane w drodze urządzenia służące do przebijania opon. To nie są żarty. Rozsypywane są również specjalnie przygotowane gwoździe które mają służyć również przebiciu opony. Takie sytuacje zostały zaobserwowane zwłaszcza przy łukach dróg. Kierowcy prosimy o wzmożoną czujność!!!!” – czytamy na jej facebookowym profilu.

Ktoś zadaje sobie dużo trudu, aby zastawić „pułapkę” na kolejne pojazdy. Najpierw wywierca w asfalcie otwory, następnie umieszcza w nich przedmioty z ostrą krawędzią wyglądające jak przycięte dłuta.

Policja do tej pory ujawniła jeden taki przypadek, jednak z docierających do nich informacji wynika, że sytuacja nie jest jednostkowa. Jak przekazała mediom oficer prasowy Policji w Pile, podkom. Żaneta Kowalska, sprawa badana jest pod kątem zarówno uszkodzenia mienia, jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdyby na przedmiot najechał np. motocyklista, konsekwencje mogłyby być tragiczne.

ostre-2

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0