Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Od 1 marca płacisz więcej na A2!

naleznosc-za-mandaty-sciagnie-skarbowka

Dokładnie od 6 rano 1 marca obowiązują nowe stawki za przejazd na autostradzie A2 (odcinek ok. 150 km między Nowym Tomyślem a Koninem w woj. wielkopolskim). Podwyżka dotyczy pojazdów kategorii 1 (samochodów osobowych i motocykli) oraz pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne).

Dlaczego?

Przedstawiciele spółki Autostrada Wielkopolska tłumaczą, że przyczyn podwyżki należy upatrywać we wzrastających kosztach eksploatacji autostrady. Kierowcy coraz częściej wybierają przejazd bezpłatną obwodnicą Poznania, co wiąże się z brakiem przychodów z tych przejazdów. A pieniądze są potrzebne – nie tylko na bieżące reperacje, ale również na inwestycje. Spółka Autostrada Wielkopolska planuje w niedługim czasie poszerzenie o trzeci pas odcinka A2, który jest obwodnicą Poznania, a także przebudowę systemu radiowego oraz remont nawierzchni na kilometrowym odcinku S11.

Ile zapłacisz?

Kierowcy pojazdów ponadnormatywnych od dziś płacą za przejazd odcinkiem między Nowym Tomyślem a Koninem o 20 groszy więcej za każdy przejechany kilometr. Ceny za przejazd dla kierowców samochodów osobowych i motocykli wzrosły natomiast o 2 grosze za kilometr. Oznacza to, że zapłacą oni za przejazd odcinkiem 54 złotych, czyli o 3 złote więcej niż dotychczas. Na pierwszy rzut oka – niewiele. Weźmy jednak pod uwagę, że kiedy chcemy dostać się z Warszawy do Poznania, to zakładając, że mamy diesla spalającego na poziomie 8 litrów na 100 km – koszt podróży wyniesie nas ok. 140 złotych. Dla porównania cena biletu Intercity na tym odcinku to 129 złotych. Czy kierowcy przesiądą się do pociągów?

Źródło: HiT Transport

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Sprawdź najnowsze ustalenia dotyczące Pakietu Mobilności

Nocne negocjacje przedstawicieli Rady UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w ramach czwartego trilogu nad Pakietem Mobilności przyniosły nowe ustalenia. Nie jest tak źle – twierdzą przedstawiciele Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska.

2019-12-12
0
ciezarowka-zezwolenie-dlugopis-zmywalny

Zmywalny długopis w akcji

Kierowca ukraińskiej ciężarówki prawdopodobnie planował zrealizować kilka kursów na jednorazowym zezwoleniu tranzytowym. Wypełniony zmywalnym atramentem dokument wzbudził podejrzenia patrolu mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nieprawidłowo wypełnione zezwolenie zatrzymano, a ciężarówkę odholowano na parking strzeżony.

2019-12-12
0
szambo-ciezarowka

Jechał niesprawną ciężarówką i… gubił ścieki

Kierowca niesprawnego pojazdu asenizacyjnego wjechał pod zakaz tonażowy i zanieczyszczał drogę fekaliami. Niesprawną ciężarówką bez ważnych badań technicznych i zatrzymanym wcześniej dowodem rejestracyjnym przewożono ścieki na potrzeby własne. Ponadto przedsiębiorca nie posiadał wymaganego w tym przypadku zaświadczenia.

2019-12-11
0
Przewoz_10.12.2019_Nr1

Bez licencji i pod wpływem marihuany

Pięć przypadków wykonywania zarobkowego przewozu osób niezgodnie z przepisami ujawnili podczas jednodniowej akcji koło warszawskiego lotniska inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jednego z zatrzymanych pojazdów był pod wpływem marihuany – został przekazany stołecznym policjantom.

2019-12-11
0