Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Niesprawne pojazdy – inspektorzy wycofali je z ruchu

Opole_10.04_Nr3

Trzy pojazdy z poważnymi usterkami zagrażającymi bezpieczeństwu ruchu drogowego i środowisku skontrolowały w ostatnich dniach patrole opolskiej ITD.

W miejscowości Sucha (powiat strzelecki), na drodze krajowej nr 94 inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd służący do przewozu zwierząt. W trakcie oględzin stanu technicznego ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika okazało się, że zbiornika paliwa wycieka olej napędowy.

Natomiast w miejscowości Lubrza (powiat prudnicki) patrol opolskiej ITD zatrzymał do kontroli ciężarówkę z naczepą. Stan opon w obu pojazdach pozostawiał sporo do życzenia. Dalsze ich użytkowanie mogło doprowadzić do wystrzału i w konsekwencji wypadku.

Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i wydaniem kierowcom zakazu dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek. Za dopuszczenie do ruchu niesprawnych technicznie pojazdów toczą się również postępowania administracyjne wobec przewoźników, którym grożą kary pieniężne.

Opole_10.04_Nr2

Opole_10.04_Nr1

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0